Porady

Porady

Od 10 lat roboty koszące Honda Miimo pieczołowicie koszą i karmią mikro pokosem trawniki na całym świecie odciążając tym samym domowników od czasochłonnego zajęcia. Dzięki tej nowoczesnej koncepcji i filozofii koszenia, wiele osób i rodzin mogło zmienić styl życia, by czerpać radość z odzyskanego wolnego czasu oraz poczucia wolności we własnym ogrodzie.

Termin ostatniego koszenia trawnika jest przedmiotem częstych pytań. Przyjmuje się, że można kosić do pierwszych przymrozków. Warto zatem śledzić długoterminowe prognozy pogody, by dostosować pielęgnację trawy do warunków meteorologicznych w danym roku.

Mulczowanie to ekologiczny sposób pielęgnacji trawy. Polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu. Zgodnie ze sztuką pielęgnacji trawy, robot koszący Honda Miimo produkuje mikro-pokos, który, niezależnie od pogody i stopnia wilgotności, szybko ulega transformacji w bio-nawóz.

Wiosna, nie bez powodu dla wielu osób jest najpiękniejszą porą roku. Odradzający się świat roślin dodaje energii i zapału do licznych i rozmaitych prac w ogrodzie. Jedną z nich jest regeneracja trawnika, ponieważ po każdej zimie warto trawę wesprzeć w jej rozwoju. Prawidłowa, systematyczna, pielęgnacja trawy sprawi, że trawa będzie się stale odradzać i gęstnieć, i może wyglądać jak angielski trawnik, który jest regularnie koszony, podlewany i nawożony przez lata. Wiosną, jeszcze przed koszeniem, warto zatem zapewnić trawnikowi dobry start – dostarczyć trawie tlen, składniki odżywcze i wodę. Jeśli widzimy, że darń jest żółtawa i niejednorodna, może to być sygnał pojawienia się chorób grzybowych, nieprawidłowo przygotowanego podłoża pod siew czy nieprawidłowej dotychczas pielęgnacji.

Styl życia smart ma do zaoferowania wiele, a przede wszystkim komfort życia i oszczędność cennego czasu. Nowoczesne technologie najpierw zapewniły zarządzanie „inteligentnym domem”, by następnie wkroczyć do ogrodu. 

Jesień – pora roku, w której z żalem żegnamy lato, ma też swoje dobre strony. Jest to najlepsza pora na założenie nowego trawnika, a według profesjonalistów nawet lepsza od pory wiosennej. Dlaczego?


Deszcz zazwyczaj jest zbawienny dla trawy i całego świata roślinnego, ale w nadmiarze sprawia wiele kłopotów. W tym roku, gdy pogoda nie szczędzi ani palących promieni słońca, ani gwałtownych i obfitych opadów deszczu, a w niektórych rejonach Polski i gradu, warto uważnie obserwować trawnik i ogród, by zobaczyć jak woda spływa, gdzie utrzymuje się dłużej. Taka obserwacja pomaga w wychwyceniu problemów, którym można zaradzić.

Honda Miimo Care to dodatkowa (odpłatna) usługa premium, która nadaje pielęgnacji trawnika nowy wymiar i zapewnia jeszcze więcej czasu na inne życiowe aktywności, a przede wszystkim wygodę w obsłudze robota koszącego. Zakres usługi można dostosować do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Wystarczy skontaktować się z najbliższym Autoryzowanym Centrum Honda Miimo i uzgodnić warunki.

Honda Miimo porusza się po każdym terenie i skosi za nas każdy trawnik. Potrzebuje przede wszystkim instalacji przewodu granicznego, stacji dokującej oraz konfiguracji, choć i bez indywidualnego zaprogramowania będzie kosić w trybie standardowym. W przygotowaniu przestrzeni oraz montażu instalacji ważne jest zapewnienie Honda Miimo swobodnego poruszania się po strefie koszenia, dostosowanie do aranżacji ogrodu oraz uwzględnienie innych instalacji (np. automatycznych zraszaczy). Obszar koszenia zawsze można zmienić przenosząc lub modyfikując instalację przewodu granicznego.

Profesjonalny System Multi Miimo - HRM 3000

Na czym polega System Multi Miimo – HRM 3000?

Jest to opatentowane, innowacyjne rozwiązanie Honda zapewniające bardzo szybkie i dokładne koszenie w jednej pętli trawników o powierzchni powyżej 4 000 m2 za pomocą minimum 2 robotów Honda Miimo 3000, stacji dokujących, przewodu granicznego i modułu Multi Miimo Box. Moduł Multi Miimo Box generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym w jednej pętli i zarządza stacjami dokującymi oraz robotami koszącymi Honda Miimo 3000.

Prawidłowe zabezpieczenie robota koszącego po zamknięciu sezonu koszenia przynosi wyłącznie wymierne korzyści: wydłuża żywotność robota, utrzymuje wydajność i jakość koszenia na tym samym poziomie, zapewnia niezawodność urządzenia, czyli zapewnia nienaganną opiekę nad trawnikiem przez kolejne lata bez angażowania uwagi ani czasu właścicieli ogrodu.

S5 Box