Porady

Porady

Jesień – pora roku, w której z żalem żegnamy lato, ma też swoje dobre strony. Jest to najlepsza pora na założenie nowego trawnika, a według profesjonalistów nawet lepsza od pory wiosennej. Dlaczego?


Deszcz zazwyczaj jest zbawienny dla trawy i całego świata roślinnego, ale w nadmiarze sprawia wiele kłopotów. W tym roku, gdy pogoda nie szczędzi ani palących promieni słońca, ani gwałtownych i obfitych opadów deszczu, a w niektórych rejonach Polski i gradu, warto uważnie obserwować trawnik i ogród, by zobaczyć jak woda spływa, gdzie utrzymuje się dłużej. Taka obserwacja pomaga w wychwyceniu problemów, którym można zaradzić.

Honda Miimo Care to dodatkowa (odpłatna) usługa premium, która nadaje pielęgnacji trawnika nowy wymiar i zapewnia jeszcze więcej czasu na inne życiowe aktywności, a przede wszystkim wygodę w obsłudze robota koszącego. Zakres usługi można dostosować do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Wystarczy skontaktować się z najbliższym Autoryzowanym Centrum Honda Miimo i uzgodnić warunki.

Honda Miimo porusza się po każdym terenie i skosi za nas każdy trawnik. Potrzebuje przede wszystkim instalacji przewodu granicznego, stacji dokującej oraz konfiguracji, choć i bez indywidualnego zaprogramowania będzie kosić w trybie standardowym. W przygotowaniu przestrzeni oraz montażu instalacji ważne jest zapewnienie Honda Miimo swobodnego poruszania się po strefie koszenia, dostosowanie do aranżacji ogrodu oraz uwzględnienie innych instalacji (np. automatycznych zraszaczy). Obszar koszenia zawsze można zmienić przenosząc lub modyfikując instalację przewodu granicznego.

Profesjonalny System Multi Miimo - HRM 3000

Na czym polega System Multi Miimo – HRM 3000?

Jest to opatentowane, innowacyjne rozwiązanie Honda zapewniające bardzo szybkie i dokładne koszenie w jednej pętli trawników o powierzchni powyżej 4 000 m2 za pomocą minimum 2 robotów Honda Miimo 3000, stacji dokujących, przewodu granicznego i modułu Multi Miimo Box. Moduł Multi Miimo Box generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym w jednej pętli i zarządza stacjami dokującymi oraz robotami koszącymi Honda Miimo 3000.

Prawidłowe zabezpieczenie robota koszącego po zamknięciu sezonu koszenia przynosi wyłącznie wymierne korzyści: wydłuża żywotność robota, utrzymuje wydajność i jakość koszenia na tym samym poziomie, zapewnia niezawodność urządzenia, czyli zapewnia nienaganną opiekę nad trawnikiem przez kolejne lata bez angażowania uwagi ani czasu właścicieli ogrodu.

Na początku drugiej dekady września lato ustępuje miejsca astronomicznej jesieni. Dzień staje się krótszy od nocy, poranki i wieczory rześko chłodne, winobluszcz zaczyna zabarwiać się czerwienią, drzewa zaczynają tracić liście. Wydawać by się mogło, że o tej porze roku trawnik nie potrzebuje już specjalnej uwagi, bo trawa rośnie wolniej. Jest to mylny pogląd – właśnie teraz trzeba trawnik przygotować do prawidłowego zimowania, by znowu zachwycał wiosną. Trawę należy nadal kosić, „przewietrzyć” w razie konieczności, odżywić i uodpornić na coraz niższe temperatury.

Wielkość powierzchni trawnika jest kluczowym, ale nie jedynym kryterium wyboru modelu Honda Miimo. Warto przy tym pamiętać, że przypisane wielkości powierzchni do koszenia są wskazaniem wartości optymalnych, zatem każdy model z łatwością i wydajnie kosi mniejsze powierzchnie. Rekomendowane optymalne wielkości powierzchni koszenia oznaczają, że w tym warunkach poszczególne modele Honda Miimo spełniają 100% oczekiwanej wydajności oraz jakości koszenia.

Robot koszący porusza się po każdym terenie, natomiast idealnym podłożem jest wyrównane i ustabilizowane, takie jak wykonuje się przy zakładaniu trawnika. Wówczas Honda Miimo wykonuje w 100% równe cięcie na tym samym poziomie. Wszelkie niedoskonałości w wysokości koszenia świadczą o nierównym ukształtowaniu terenu. W przygotowaniu przestrzeni oraz montażu instalacji ważne jest zapewnienie Honda Miimo swobodnego poruszania się po strefie koszenia, dostosowanie do aranżacji ogrodu oraz uwzględnienie innych instalacji (np. automatyczny zraszacz). Obszar koszenia zawsze można zmienić przenosząc lub modyfikując instalację przewodu granicznego.

Synonimem idealnego trawnika jest trawnik angielski – gęsty, miękki, w pięknej szmaragdowej barwie – stanowiący integralną część domowej przestrzeni. Na czym polega „angielski” sekret? Na doborze nasion dobrej jakości, ale przede wszystkim na wieloletniej, cierpliwie systematycznej pielęgnacji czyli na podlewaniu, nawożeniu i regularnym koszeniu.

Powierzchnia koszenia jest jednym z kryteriów wyboru odpowiedniego modelu Honda Miimo. Przypisana do konkretnego robota koszącego  wielkość trawnika jest WARTOŚCIĄ OPTYMALNĄ na jakiej zdaniem producenta urządzenie spełnia 100% oczekiwanej wydajności oraz jakości koszenia. Każdy z modeli Honda Miimo z powodzeniem jest stosowany na mniejszych powierzchniach. Dlatego kryterium wielkości powierzchni koszenia nie powinno być jedynym kryterium wyboru.

S5 Box