Porady

Idealny trawnik do koszenia to taki o powierzchni równej jak blat stołu. W takich warunkach każde urządzenie koszące może być stosowane, a wybór zależy od wielkości powierzchni i preferencji właściciela trawnika co do sposobu koszenia jego trawnika. Jednak podstawą idealnego trawnika jest podłoże, które powinno być dobrze ustabilizowane i wyrównane. Wszelki pośpiech i nieprawidłowości popełnione na etapie zakładania trawnika i przygotowania podłoża mszczą się w przyszłości, ponieważ wskutek opadów deszczu, zastoin wodnych, powstają dołki i zagłębienia. Stabilizacja podłoża pod trawnik i cały ogród ma na celu zahamowanie wypłukiwania gleby i opadania gruntu. Jeśli jednak takie zjawiska się pojawiają, warto zastanowić się nad ulepszeniem drenażu gruntu i warto poradzić się w tej kwestii profesjonalisty. Zagłębienia mogą też powstawać wskutek aktywności kretów, zabaw psów czy przemarzania trawy i wówczas należy je zasypać ziemią, udeptać lub, w przypadku większej powierzchni, ustabilizować w procesie wałowania. Następnie należy te miejsca wyrównać grabkami i wysiać nasiona trawy. Zrewitalizowany trawnik na pewno stanie się znacznie łatwiejszy w koszeniu.


Funkcje Honda Miimo ułatwiające koszenie na pochyłym terenie


Zobacz porady na temat zakładania trawnika wiosną/jesienią...

Innym przypadkiem nierówności terenu jest jego różnorodne ukształtowanie, połączenie płaskiej powierzchni ze wzniesieniami, pagórkami o łagodnej linii, które nadają ogrodowi walor indywidualności. Takie kreowanie przestrzeni ogrodu nie powinno być ograniczane przez urządzenie do koszenia, bo nowoczesna technika ogrodnicza jest tworzona po to, by łatwo i wygodnie dbać o trawnik w ogrodzie swoich marzeń. Takim rozwiązaniem jest robot koszący Honda Miimo – dostosowany do różnych uwarunkowań terenu, wyposażony w odpowiednie rozwiązania techniczne i na dodatek – elegancki w wyglądzie.

Koszenie wzniesień w kierunku pionowym

Funkcje Honda Miimo ułatwiające koszenie na pochyłym terenie

Honda Miimo pokonuje pochyłości wzdłuż i w poprzek stoku.

  • Koszenie wzniesień w kierunku pionowym – roboty Honda Miimo 40/40 Live i 70 Live pokonują nachylenie terenu do 15 stopni; roboty Miimo 310 i 520 – do 24 stopni, Miimo 3000 i 3000 Live – do 25 stopni. Należy zatem sprawdzić kąt nachylenia terenu przed zakupem robota koszącego, by wybrać najbardziej odpowiedni model.
  • Koszenie wzniesień w kierunku poziomym – wszystkie modele Honda Miimo posiadają unikalną zaletę koszenia w poprzek stroku w linii prostej z zachowaniem wydajności.
  • Funkcja łagodnego zwrotu – Honda Miimo 3000 i 3000 Live wyróżniają się m. in. tym, że wykonują łagodny zwrot przed linią przewodu granicznego. Rozwiązanie to zapewnia im maksymalną powierzchnię koszenia.


Inne rozwiązania zastosowane w robotach Honda Miimo

Inne rozwiązania zastosowane w robotach Honda Miimo zapewniają precyzję i wysoką jakość koszenia oraz wakacje od koszenia przez wiele sezonów. Roboty Miimo oznaczone „Live”, komunikujące z siecią GSM lub GSM i GPS oraz współpracujące z aplikacją Alexa do komunikacji werbalnej, koszą trawniki w stylu smart. Roboty do przydomowych trawników – Miimo 40/40 Live/ 70 Live – są wyposażone w funkcje „Map&Mow” (Mapuj i Koś), „Place&Mow” (Umieść i Koś), „Smart Timer”, które zapewniają mu samodzielne zarządzanie koszeniem na podstawie pozyskanych danych o powierzchni trawnika i pogodzie.

Funkcja łagodnego zwrotu

Roboty Miimo 3000 i 3000 Live, cieszące się opinią robotów o najlepszym algorytmie koszenia, zostały wyposażone w nowe tarcze tnące o zwiększonej prędkości obrotowej, system automatycznego dostosowania prędkości kół do gęstości i wysokości trawy, system selektywnego wykaszania krawędzi oraz koszenia spiralnego, wentylator unoszący łodygi trawy, co zapewnia im moc tworzenia pięknych trawników na równych powierzchniach i na wzniesieniach.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

S5 Box