Porady

Mulczowanie to ekologiczny sposób pielęgnacji trawy. Polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu. Zgodnie ze sztuką pielęgnacji trawy, robot koszący Honda Miimo produkuje mikro-pokos, który, niezależnie od pogody i stopnia wilgotności, szybko ulega transformacji w bio-nawóz.Naturalne nawożenie trawnika

Pokos pozostawiony na powierzchni trawnika jest przekształcany przez mikroorganizmy w naturalny nawóz, dzięki któremu można optymalnie ograniczyć stosowanie innych nawozów, a tym samym zmniejszyć koszty utrzymania trawy. Szacuje się, że pokos ze zdrowej trawy może zaspokoić do 25% potrzeb nawozowych trawnika. Pokos jako naturalny nawóz nie szkodzi środowisku i jest bezpieczny dla dzieci bawiących się w ogrodzie, dla domowych czworonogów często biegających z nosem w trawie, dla owadów, w tym dla pszczół zapylających drzewa i krzewy owocowe, i jedynych na świecie producentów naturalnego miodu.

Utrzymywanie wilgoci

Cienka warstwa pokosu przykrywająca trawę zmniejsza parowanie wody z roślin i z gleby, co jest coraz większym atutem podczas upalnych i suchych sezonów letnich. Z tego też powodu mulczowanie jest szczególnie zalecane na trawnikach rosnących na podłożu piaszczystym i jałowym, gdyż dzięki temu zabiegowi można poprawić strukturę i ulepszyć właściwości tej gleby.

Ograniczanie rozwoju chwastów

Mulczowany pokos przekształcający się w nawóz naturalny poprawia kondycję trawy i spowalnia rozwój chwastów. Dlatego, na zdrowym i wypielęgnowanym trawniku chwasty pojawiają się rzadko.

Zapobieganie erozji gleby

Gleba zachowująca prawidłową wilgotność i przykryta zdrową, gęstą darnią opiera się skutkom działania wiatru i dużej ilości wody.

Ograniczenie produkcji odpadów ogrodniczych

Mulczowanie jest wygodnym sposobem utylizacji odpadów i jednocześnie łatwym sposobem zmniejszenia ilości odpadów ogrodniczych, które należałoby magazynować w kompostowniku. Szacuje się, że pokos stanowi aż 2/3 bioodpadów w ogrodzie i nie każdy kompostownik jest w stanie przyjąć takie ilości bioproduktu. Dzięki Honda Miimo, który zawsze mulczuje trawę, ten problem zostaje raz na zawsze rozwiązany.Jak mulczuje Honda Miimo?

Zawsze podczas koszenia, zawsze bardzo dokładnie rozdrabnia pokos i zawsze pozostawia na trawie bardzo cienką, równomiernie rozłożoną warstwę pokosu. Wszystko zgodnie ze sztuką pielęgnacji trawników.

Każdy z dostępnych modeli Honda Miimo jest wyposażony w tarczę tnącą, którą można ustawić (adekwatnie do warunków) na wysoki w zakresie 20 – 60 mm dla Miimo 310/ 520 i Miimo 3000/ 3000 Live oraz w zakresie 30 – 50 mm dla najmniejszych robotów - Miimo 40/40 Live oraz Miimo 70 Live.

Mulczowana trawa powinna być sucha lub przynajmniej osuszona i do tej zasady są dostosowane najnowsze modele Honda Miimo zapewniające nowoczesny i wygodny styl zarządzania koszeniem. W zdalnie zarządzanym Honda Miimo 3000 Live oraz w Honda Miimo 3000 (pow. koszenia do 4 000 m2), który jest zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth, można wygodnie modyfikować plan koszenia w deszczowy dzień.Natomiast najnowsze mini roboty Honda Miimo 40 Live (pow. koszenia do 400 m2) i Honda Miimo 70 LIVE (pow. koszenia do 700 m2) komunikujące się za pomocą sieci GSM, są wyposażone w bardzo wygodną funkcję Smart Timer, za pomocą której pobierają aktualne dane meteorologiczne, jak temperatura, wilgotność powietrza, opady. W efekcie, roboty te same przesuwają w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia w przypadku deszczowej aury.

Dowiedz się więcej o koszeniu trawy w deszczowe lato... 

Wolność w ogrodzie

Nie trzeba osobiście kosić trawnika. Nie trzeba zajmować się koszem z pokosem. Nie trzeba martwić się utylizacją pokosu. Te wszystkie zagadnienia znikają z codziennego życia wraz z posiadaniem Honda Miimo. Jest natomiast trawnik – piękny i zadbany. Jest też więcej wolnego czasu!

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

S5 Box