Porady

Wielkość powierzchni trawnika jest kluczowym, ale nie jedynym kryterium wyboru modelu Honda Miimo. Warto przy tym pamiętać, że przypisane wielkości powierzchni do koszenia są wskazaniem wartości optymalnych, zatem każdy model z łatwością i wydajnie kosi mniejsze powierzchnie. Rekomendowane optymalne wielkości powierzchni koszenia oznaczają, że w tym warunkach poszczególne modele Honda Miimo spełniają 100% oczekiwanej wydajności oraz jakości koszenia.

Wynoszą one:


Pielęgnacja trawnika w stylu smart

Robot koszący  staje się dziś coraz bardziej popularnym sposobem koszenia trawników, a jego główną zaletą jest fakt, że kosi za nas stosując filozofię adekwatną do ekologicznej pielęgnacji trawy. Roboty koszące mają jeszcze wiele innych zalet, ale to  najnowsze modele wprowadzają nas w nową erę koszenia!Najnowsze modele - Honda Miimo 3000 oraz Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live – przede wszystkim są bardzo łatwe w obsłudze i wyposażone w rozwiązania, których celem jest nie tylko najwyższa jakość pielęgnacji trawy, ale głównie wygoda użytkownika.Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live, najnowsze i najbardziej zaawansowane technicznie roboty koszące Honda, przeznaczone są do typowych przydomowych trawników (do 400 m2) czy ogrodów jakich wiele na nowoczesnych osiedlach miejskich, działkach i posesjach w mniejszych miastach oraz na wsi. Wyróżniają się uproszczoną, czyli bardzo łatwą obsługą i są stworzone do samodzielnego montażu instalacji. Ich zaprogramowanie ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Pozostałe ustawienia robot Honda Miimo wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu.Warto też wiedzieć, że Honda Miimo 40/Miimo 40 Live, po pierwszym uruchomieniu porusza się  wzdłuż kabla do stacji dokującej, z którą musi się sparować. Nie należy mu w tym przeszkadzać, ponieważ właśnie wtedy robot uczy się trawnika: poznaje powierzchnię, kształt, zapamiętuje dane i paruje trawnik z ID bazy dokującej. Umożliwia to nowa funkcja  - system MAP & MOW, dzięki której robot doskonale rozpoznaje swoją pozycję na trawniku i wie, którą część już skosił. W przypadku konieczności naładowania akumulatora w stacji dokującej, wraca po naładowaniu dokładnie do miejsca ostatniego koszenia i kontynuuje swoją pracę. Dzienna wydajność koszenia modeli Honda Miimo 40 wynosi 98%, a „swoje” 400 m2 kosi w pół dnia (potrzebuje 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy co roboty konkurencyjnych marek). Jeżeli nie zaprogramujemy własnego kalendarza, robot będzie rozpoczynał pracę codziennie o godzinie w jakiej nastąpiło pierwsze uruchomienie.


 
Innowacją na miarę XXI wieku w przypadku Honda Miimo 40 Live jest komunikacja z siecią GSM. Umożliwiło to wyposażenie tego modelu w system Smart Timer, który zapewnia głównie aktualizacje danych meteo, jak  temperatura, wilgotność powietrza, opady, uwzględniane następnie w  harmonogramie koszenia. Kosząc, robot kieruje się właśnie danymi meteo oraz średnim wzrostem trawy (są to dane uniwersalne wg badań akademickich). Podczas złej pogody robot sam przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. W trybie koszenia według preferencji użytkownika – robot kosi zgodnie z ustawionym kalendarzem: w wyznaczonym dniu i o określonej porze.


Świat komunikacji werbalnej

Honda Miimo 40 Live wprowadza nas także w świat komunikacji werbalnej z urządzeniem. Współpracując z aplikacją Alexa działającą  m. in. na urządzeniach Echo Amazon, zarządzającą systemami Smart Dom, ten model robota rozumie polecenia głosowe właściciela, jak „Alexa, powiedz Miimo koś”, „Alexa, powiedz Miimo pauza”, „Alexa, co robi Miimo?”, „Alexa, powiedz Miimo stop”, „Alexa, powiedz Miimo wróć do stacji”.


Honda Miimo 3000 – nowoczesne zarządzanie koszeniem na odległość

Do koszenia i mulczowania trawników o powierzchni optymalnej do 4 000 m2 przeznaczony jest robot Honda Miimo 3000, zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.Właściciel, użytkownik, dosłownie jednym palcem może uruchomić robota, kazać mu wrócić do bazy, zmienić ustawienia kalendarza koszenia i kolejności stref czy dokładnie dostosować wysokość koszenia do aktualnie panujących warunków. Ten model również zapewnia użytkownikom kilka nowych wygodnych rozwiązań, np.:

  • Łagodny zwrot przed linią przewodu granicznego - zapewnia to maksymalną powierzchnię koszenia i skrócenie czasu pracy. To rozwiązanie, w połączeniu z dużą prędkością robota, maksymalnie do 30 m na sekundę, i nową tarczą tnącą umożliwia skoszenie do 170 m2 trawnika w godzinę.
  • Elastyczność ustawienia bazy dokującej – baza tego modelu może być umieszczona w dowolnie wybranym miejscu ogrodu i, co najważniejsze – w każdej pozycji względem przewodu granicznego. To udogodnienie ułatwia zaplanowanie instalacji w ogrodzie w sposób praktyczny, dostosowany do ukształtowania trawnika/ogrodu oraz wygodnie dla użytkowników.
  • Doskonalsza precyzja koszenia – Honda Miimo 3000 wyposażony jest w kompleksowy system zapewniający najwyższą jakość koszenia, który współtworzą: system automatycznego dostosowania prędkości kół do gęstości i wysokości trawy, nowa tarcza tnąca z 3 nożami o dwukrotnie wydłużonym okresie eksploatacji i zwiększonej prędkości obrotów,  wentylator unoszący łodygi trawy oraz elektryczny system ustawiania wysokości koszenia w zakresie 20-60 mm.Koszenie trawy może być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, niż nam się wydaje. Wystarczy zlecić tę pracę najnowszym robotom koszącym Honda Miimo, by czerpać przyjemność z wypoczynku na własnym trawniku i cieszyć się każdą wolną chwilą.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

S5 Box