Porady

Styl życia smart ma do zaoferowania wiele, a przede wszystkim komfort życia i oszczędność cennego czasu. Nowoczesne technologie najpierw zapewniły zarządzanie „inteligentnym domem”, by następnie wkroczyć do ogrodu. Właściciele trawników doskonale wiedzą ile wysiłku wymaga utrzymanie trawy w zdrowej kondycji i estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim wiedzą ile czasu poświęcają na koszenie i zarządzanie pokosem dbając o trawnik zgodnie ze sztuką, i kosząc trawnik w sezonie co parę dni. Dla wielu osób największym wyzwaniem w pielęgnacji trawnika jest właśnie koszenie – czasochłonna czynność wykonywana regularnie przez kilka miesięcy w roku. Skutecznym rozwiązaniem kwestii koszenia jest robot koszący, który raz na zawsze przejmuje obowiązek koszenia, i dzięki któremu można cieszyć się odzyskanym wolnym czasem, a dbanie o trawnik nie kojarzy się już z czasochłonnym obowiązkiem.

Dziś coraz więcej miłośników zieleni wokół domu korzysta z automatycznego lub zdalnie sterowanego systemu nawadniania oraz z pracy robota koszącego, który kosi trawnik za nich i zapewnia wiele innych korzyści, np.:

  • Więcej wolnego czasu. Robot koszący to jeden z tych praktycznych wynalazków, który zmienia styl życia oferując cenny, wolny czas. Gdy robot zajmuje się trawnikiem, można po prostu niespiesznie wypić poranną kawę, spędzać czas z dziećmi, rodziną, grillować z przyjaciółmi, wyjechać na urlop, wykonać zawodowe obowiązki i zwyczajnie mieć więcej czasu na smakowanie relaksu na zawsze pięknym trawniku.
  • Ekologiczne podejście do otoczenia. Robot koszący jest przyjazny dla domowników, sąsiadów i środowiska. Pracuje cicho. Nie emituje spalin, ponieważ siłą napędową jest bardzo trwały akumulator litowo-jonowy, który jest ładowany samodzielnie przez robota w miarę potrzeb.
  • Ekologiczna pielęgnacja trawy, czyli mulczowanie. Filozofia koszenia w wykonaniu robotów koszących polega na jednoczesnym mulczowaniu. Rozdrobniony mikro-pokos zawsze pozostaje na powierzchni trawnika i szybko przekształca się w nawóz naturalny. W efekcie, mulczowanie zapewnia ekologiczne nawożenie trawnika, wpływa na ograniczenie stosowania nawozów sztucznych, zmniejsza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów i znacznie ogranicza ilość produkowanych odpadów ogrodniczych.
  • Zawsze gęsta trawa. Robot koszący może kosić nieustannie, zależnie od zaprogramowania. Dzięki temu kosi ją po parę milimetrów i stale utrzymuje trawę zawsze na tej samej wysokości. Trawa lubi właśnie taki tryb koszenia. Efektem tej filozofii koszenia jest gęsta, zielona, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby trawa.

 

Zarządzanie Honda Miimo w stylu smart

Robot koszący jest urzeczywistnieniem futurystycznych wizji, które jeszcze niedawno wydawały się trudne do zrealizowania. Robot koszący jest idealnym ogrodowym asystentem – jest bardzo punktualny, nie choruje, nie bierze urlopów, nie emituje spalin, jest prawie niezauważalny na trawniku, sam zarządza swoją pracą i jest łatwy w obsłudze – jak przystało na urządzenie na miarę XXI wieku.

Obecnie dostępne najnowsze modele Honda Miimo – mini roboty do koszenia przydomowych trawników Miimo 40 Live i Miimo 70 Live oraz największy w tej rodzinie Miimo 3000 oraz Miimo 3000 Live oferują bezszelestne, inteligentne koszenie, koszenie bez wysiłku i bez fizycznego zaangażowania , które odmienia sposób życia na komfort w stylu smart.

Miimo 3000 to największy robot koszący z rodziny Honda. Przeznaczony jest do koszenia trawników o powierzchni do 4000 m2 i dostępny jest w wersji Miimo 3000 oraz w najnowocześniejszej opcji Miimo 3000 Live. Obsługa  obydwu wersji jest łatwa i wręcz intuicyjna, zaś różnica między nimi polega na sposobie zarządzania: Miimo 3000 jest sterowany ze smartfona i tabletu za pomocą aplikacji na smartfon oraz technologii Bluetooth, zaś Miimo 3000 Live zapewnia zdalne sterowanie ustawieniami swojej pracy.

Roboty w wersji mini – Miimo 40 Live (pow. koszenia do 400 m2) i Miimo 70 Live (pow. koszenia do 700 m2) – komunikują się z siecią GSM, dzięki czemu mapują trawnik i same zarządzają koszeniem na podstawie danych meteorologicznych. Kontrolę koszenia zapewnia im natomiast przejrzysty interfejs aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacja Alexa do komunikacji werbalnej (zarządzanie głosowe), która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon zarządzających systemami Smart Dom.Inteligentne koszenie trawników

Zdalne sterowanie ustawieniami

Zdalne sterowanie ustawieniami robota i możliwość komunikacji werbalnej z urządzeniem jest obecnie najwygodniejszą opcją zarządzania procesem koszenia. Dzięki współczesnym osiągnięciom techniki oraz nowych technologii, chodzenie za kosiarką, a nawet wzrokowe kontrolowanie robota koszącego przez okno może być odstawione do lamusa.

Honda Miimo 3000 oferuje zarządzanie za pomocą smartfona i tabletu w technologii Bluetooth, natomiast Honda Miimo 3000 Live, który komunikuje się z siecią GSM i siecią komórkową 3G/4G, oferuje znaczniej więcej – przede wszystkim zapewnia zdalne śledzenie pracy robota i zdalne sterowanie jego ustawieniami z dowolnego miejsca na Ziemi z pomocą przejrzystej aplikacji Mii-monitor na telefon lub tablet. Współpracuje także z aplikacją Alexa, dzięki której można z robotem nawiązać komunikację werbalną w zakresie podstawowych zadań do wykonania.

Geofence – dodatkowe zabezpieczenie robota

Honda Miimo 3000 Live jest również wyposażony w funkcję Geofence, która umożliwia ustawienie wirtualnych granic dla robota koszącego, a każde ich przekroczenie jest sygnalizowane powiadomieniem PUSH. Funkcja ta jest dodatkowym, oprócz kodu PIN, zabezpieczeniem robota przed ewentualnym naruszeniem własności robota.

Zdalna diagnostyka – doskonalsza obsługa serwisowa

Stałe połączenie robota Honda Miimo 3000 Live z siecią GSM 3G/4G podnosi także jakość usług serwisowych, usprawnia diagnostykę i zapewnia zaoszczędzenie cennego czasu na dostarczanie robota do punktu serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy skontaktować się z opiekunem serwisowym robota, który może zdalnie przeprowadzić diagnostykę robota, może korygować harmonogram koszenia oraz zdalnie rozwiązywać problemy, jeśli dany przypadek to umożliwia.

Rozwiązania smart mini robotów Honda

Mini roboty Honda - Miimo 40 Live i Miimo 70 Live - są przeznaczone do koszenia i mulczowania przydomowych trawników o powierzchni, odpowiednio, do 400 i 700 m2. Wyróżniają się uproszczoną, bardzo łatwą obsługą i są stworzone do samodzielnego montażu i instalacji. Ich zaprogramowanie ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Pozostałe ustawienia, robot Honda Miimo wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu. Inteligentne koszenie w wykonaniu robotów Honda Miimo 40 i 70 Live jest efektem zastosowania kilku praktycznych funkcji.


SMART TIMER

Dzięki komunikacji z siecią GSM i za pomocą funkcji „Smart Timer”, mini robot Miimo 40 i 70 Live aktualizuje dane meteorologiczne, jak temperatura, wilgotność powietrza, opady i automatycznie uwzględnia je w harmonogramie koszenia. Kosząc, robot kieruje się właśnie danymi meteo oraz średnim wzrostem trawy (są to dane uniwersalne wg badań akademickich). Podczas złej pogody robot sam przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. W trybie koszenia według preferencji użytkownika – robot kosi zgodnie z ustawionym kalendarzem: w wyznaczonym dniu i o określonej porze.


MAPUJ i KOŚ

Funkcja MAP & MOW zapewnia robotom Honda Miimo 40 i 70 Live wysoką wydajność koszenia. Funkcja ta umożliwia robotom uczenie się powierzchni do koszenia, czyli rozpoznanie terenu, zapamiętanie danych oraz parowanie trawnika z ID bazy dokującej. Dzięki tej funkcji robot doskonale rozpoznaje swoją pozycję na trawniku i wie, którą część już skosił. W przypadku konieczności naładowania akumulatora w stacji dokującej, wraca po naładowaniu dokładnie do miejsca ostatniego koszenia i kontynuuje swoją pracę. Jeżeli nie będzie zaprogramowany według konkretnego kalendarza, robot będzie rozpoczynał pracę codziennie o godzinie w jakiej nastąpiło pierwsze uruchomienie.


UMIEŚĆ i KOŚ

Funkcja ta służy do precyzyjnego koszenia małych powierzchni, na których na przykład znajdują się meble ogrodowe i inne elementy ogrodowej aranżacji czy ogrodowe mini boisko. W przypadku Honda Miimo 40 Live są to 2 powierzchnie do wyboru o wymiarach 2x2 i 3x3 m, zaś dla Miimo 70 Live - 3 powierzchnie o wymiarach 2x2, 3x3 i 4x4 m.


INTENSYWNE KOSZENIE

Funkcja intensywnego koszenia jest dostępna w Honda Miimo 40, Honda Miimo 40 Live i Honda Miimo 70 Live. Zapewnia jedno bardzo dokładne skoszenie całego trawnika z dokładnością aż 99,99%! Jest to bardzo praktyczne udogodnienie przede wszystkim w przypadku pierwszego koszenia po kilkudniowej przerwie (3 – 14 dni), w przypadku gęstej trawy o wysokości 50 – 70 mm oraz śliskiego podłoża. W tym trybie koszenia Honda Miimo porusza się krótszymi odcinkami (po 3 m) i w efekcie bardzo dokładnie ścina każde źdźbło napotkanej rośliny. Funkcja ta jest aktywowana w Menu/ Ustawienia/ Tryb koszenia.


PODWÓJNE KOSZENIE

Funkcja podwójnego koszenia, która zastępuje tryb intensywnego koszenia, ułatwia koszenie wyższej i gęstej trawy. Jest dostępna w Honda Miimo 40, Honda Miimo 40 Live i Honda Miimo 70 Live. Aktywowana w Menu/ Ustawienia/ Tryb koszenia, uruchamia się automatycznie gdy robot odczyta pierwsze koszenie po 14 dniach przerwy lub zostanie uruchomiony pierwszy raz w sezonie ogrodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu robot jeszcze lepiej zarządza koszeniem i w pełni wyręcza właściciela trawnika w prawidłowym koszeniu gęstej i wyrośniętej trawy.

WĄSKI PRZEJAZD

Funkcja dostępna w Honda Miimo 40, Honda Miimo 40 Live i Honda Miimo 70 Live. Jest to udogodnienie zapewniające więcej możliwości montażu instalacji robotów w ogrodach o rozmaitych formatach, o różnych aranżacjach i prowadzonych w różnych stylach, zaś robotom zapewnia większą mobilność i krótszy czas koszenia. W efekcie tej funkcji tworzy się rodzaj pomostu (zalecana minimalna szerokość – 95 cm, długość – minimum 10 cm i maksymalnie 30 m), po którym mini robot porusza się między dwoma oddzielnymi obszarami trawnika. Opcja wąskiego przejazdu musi być określona dwoma przewodami granicznymi, wzdłuż których będzie się poruszać robot. Rekomendowane jest tworzenie tego „pomostu” na dobrze utwardzonym podłożu.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym robotów Honda Miimo – Miimo 40, Miimo 40 Live, Miimo 70 Live oraz Miimo 3000 i Miimo 3000 Live – pielęgnacja trawników nie kojarzy się już z czasochłonnym obowiązkiem. Celem wprowadzanych innowacji jest przede wszystkim wygoda użytkowników, zdrowa kondycja trawy i dużo wolnego czasu do własnej dyspozycji.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

S5 Box