Za parę dni, 23 – 25 listopada br. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, na które serdecznie Państwa zapraszamy w imieniu organizatora i naszego zespołu. Czekamy na państwa w pawilonie 5 na stoisku nr 88!
W ogrodniczym kalendarzu wskazywano październik jako miesiąc ostatniego koszenia. Tak było kiedyś. Obecnie jesteśmy świadkami zmieniającego się klimatu, którego efektem jest utrzymująca się wysoka temperatura powietrza jak na październik w naszej szerokości geograficznej, dlatego planując ostatnie koszenie należy kierować się wysokością trawy i prognozami meteorologicznymi.
Dotychczas we wrześniu dbanie o trawnik polegało głównie na przygotowaniu roślin do chłodnych dni jesieni i zimy. W tym roku pogoda odbiega od „normalności” – pierwsze trzy miesiące lata zostały uznane za jedne z najcieplejszych w historii prowadzenia pomiarów pogody, a wrzesień będzie nadal przebiegać w rytmie letnim: z wysoką jak na ten miesiąc temperaturą i przelotnymi opadami. Co to oznacza dla trawników?
Utrzymanie trawnika w ryzach estetyki nie jest rzeczą łatwą i wiedzą to wszyscy ci, którzy przynajmniej raz w tygodniu myślą o koszeniu, następnie wyciągają kosiarkę i poświęcają godzinę lub więcej na koszenie. Zakładając, że poświęcamy 2 godziny na koszenie w tygodniu przez 22 tygodnie (od maja do końca września) to okazuje się, że koszenie „kradnie” w sezonie 3 i pół dnia naszego życia!
Trawniki bywają różne – pod względem wielkości i ukształtowania terenu. Pagórki, wzniesienia, naturalne i tworzone celowo, dodają ogrodom uroku i są plastycznym elementem kreowania indywidualnej przestrzeni ogrodu. Piękna dodaje im trawa pokrywająca powierzchnię szmaragdową zielenią. By tę wizję spełnić, trawna powinna być systematycznie podlewana, nawożona i koszona. Ostatnia czynność, najczęściej wykonywana w ogrodzie, może być kłopotliwa ze względu na nierówności terenu. Może, ale nie musi, ponieważ robot koszący, jak Honda Miimo, poradzi sobie na każdym terenie, jak na przykładzie poniżej: pierwszy dzień Honda Miimo na bardzo trudnym trawniku…
Roboty stają się coraz bardziej obecne w naszym życiu. Wiele z nich, jak w Japonii, pomaga seniorom i osobom niepełnosprawnym w radzeniu sobie z codziennymi czynnościami, inne wykonują za nas zadania, na które nam jest szkoda czasu. Jednym z nich jest robot koszący Honda Miimo, który za nas kosi i odżywia trawnik. Ceniony przez dotychczasowych użytkowników za jakość, nowoczesne rozwiązania, niezawodność i czułą opiekę nad trawnikiem, jest teraz dostępny w Wakacyjnej Promocji!
Mulczowanie to jedna z zalet filozofii koszenia w wykonaniu robota koszącego, która rozwiązuje parę potencjalnych problemów w zakresie pielęgnacji trawnika.
Planowanie i przygotowywanie się do wakacji to przyjemne czynności. Świadomość możliwości oderwania się od codziennych zajęć i spędzenia wolnych dni gdzieś, poza domem, dodaje energii.
Ten dobry nastrój może osłabić obawa o trawnik pozostawiony bez opieki i bez koszenia na czas wyjazdu, a w konsekwencji już przed wyjazdem pojawiają się dręczące myśli o ogromie pracy związanej z koszeniem po powrocie, bo trawnik rośnie w swoim tempie. Jednak można być na wakacjach i mieć wakacje od koszenia. Taką pewność daje robot koszący Honda Miimo.
Roboty koszące Honda Miimo stworzono przede wszystkim z myślą o wygodzie właścicieli posesji z ogrodem lub tylko z trawnikiem. Robot, kosząc za domowników, uwalnia ich raz na zawsze od tej najczęściej wykonywanej pracy w ogrodzie i stwarza nowe perspektywy na zagospodarowanie odzyskanego czasu zgodnie z ulubionym stylem życia. Seniorom zapewnia zmniejszenie wysiłku związanego z aktywnością w ogrodzie, zaś młodym pokoleniom umożliwia pełniejsze korzystanie z wolnego czasu. Krótko mówiąc, robot koszący Honda Miimo oznacza lepszą jakość życia. Dopełnieniem tej jakości są nasze usługi w zakresie doradztwa sprzedażowego oraz usługi posprzedażowe, na które zawsze można liczyć w Autoryzowanych Centrach Honda Miimo.
Koszenie trawy to pewnego rodzaju sztuka, której efektem jest piękny, gęsty, jednolicie zielony trawnik. Do najważniejszych jej zasad należy częstotliwość i wysokość koszenia. W przypadku kosiarki – spalinowej, akumulatorowej czy elektrycznej – wysokość koszenia wystarczy ustawić na odpowiednim poziomie, ale częstotliwość koszenia wiąże się z wieloma czynnościami: kosiarkę trzeba wyciągnąć z garażu lub narzędziowni, przygotować do pracy, a po koszeniu oczyścić i wstawić ponownie do przechowania do czasu kolejnego koszenia.
Termin pierwszego koszenia często jest trudny do określenia. Niektórzy sugerują przełom marca i kwietnia, inni termin późniejszy – przełom kwietnia i maja. Tak naprawdę pierwsze koszenie należy dostosować do warunków pogodowych (nocne temperatury powyżej +5 st. C) oraz do wysokości trawy (6-8 cm). Planowanie koszenia powinno być poprzedzone przygotowaniem robota koszącego i jeśli jesienią robot nie był poddany corocznemu przeglądowi, należy to wykonać teraz, przed rozpoczęciem nowego cyklu koszenia.
Prawidłowo przygotowany do koszenia robot lepiej dba o kondycję trawy, jest w 100% efektywny i już z początkiem sezonu uwalnia od myślenia o koszeniu.
Wiosenne odradzanie się świata roślinnego inspiruje do podejmowania nowych zadań w ogrodzie. Tego typu plany najczęściej dotyczą trawnika – jego rewitalizacji po zimie lub stworzenia całkiem nowej przestrzeni, która wkrótce zazieleni się na wybranej powierzchni. Planując założenie nowego trawnika warto mieć na uwadze fakt, że jest to proces, którego prawidłowe wykonanie zajmuje nieco czasu i dlatego warto ustalić harmonogram realizacji kolejnych etapów.
Czy robot koszący skosi każdy trawnik? Czy robot może poruszać się po całym ogrodzie? Czy kupując Honda Miimo trzeba specjalnie przygotować trawnik? Rozwiązania są bezproblemowe. Honda Miimo skosi prawie każdy trawnik - należy tylko wybrać model robota adekwatnie do wielkości swojego trawnika – do przydomowego trawnika bądź do trawnika o większej powierzchni. Wybierając robota, warto pamiętać, że modele przeznaczone do koszenia większych powierzchni mogą być również stosowane na mniejszym terenie – skoszą ten teren szybciej.
Wczesne przedwiośnie wskazuje, że planowanie prac w ogrodzie według standardowych terminów kalendarza ogrodniczego musi ulec modyfikacji. Bez wątpienia wczesna wiosna wymaga uważnej obserwacji warunków pogodowych, roślin oraz ptaków i zwierząt, które po prostu wiedzą co w przyrodzie wkrótce się wydarzy.
Przedwiosenny czas warto też przeznaczyć na planowanie aranżacji ogrodu, przygotowanie narzędzi i urządzeń ogrodniczych do nowego sezonu. To również dobry moment na podjęcie decyzji o zmianie stylu życia i definitywne uwolnienie się od koszenia!
W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.
Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie i prawdopodobnie świat roślin rozpocznie cykl wegetacyjny wcześniej niż zazwyczaj. Warto uważnie obserwować ogród, zachowanie ptaków, by reagować odpowiednio do zjawiska wczesnego przedwiośnia. Już teraz warto także przygotować do nowego sezonu ogrodniczego swój domowy park maszynowy. W przypadku posiadania robota koszącego należy przez całą zimę sprawdzać stan naładowania akumulatora.
„Po pierwsze człowiek, potem maszyna” to motto koncernu Honda, które potwierdza, że wszystkie produkty Honda są tworzone z myślą o człowieku, jego potrzebach, oczekiwaniach. To motto leży także u genezy robotyki Honda i było impulsem do stworzenia między innymi robota koszącego Honda Miimo. Koncepcja robotyki Honda sięga połowy lat 80. XX wieku, gdy zespół inżynierów zaczynał prace nad robotem humanoidalnym Honda ASIMO, który wspiera osoby niepełnosprawne i starsze w codziennym życiu. Kilka lat później ten sam zespół inżynierów, wykorzystując pomysły i rozwiązania powstałe w procesie tworzenia ASIMO, stworzył robota koszącego Honda Miimo.
19 listopada br. zakończyła się XVI edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2022, która okazała się dla nas bardzo udaną. Nasz robot koszący Honda Miimo 3000 Live został wyróżniony aż dwiema nagrodami: Złotym Medalem Gardenia 2022 oraz GRAND PRIX MTP 2022! Natomiast nasza firma – Aries Power Equipment, Generalny Dystrybutor Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce, otrzymała specjalną statuetkę z okazji jubileuszu 30-lecia.
Już za tydzień, w dniach 17 – 19 listopada 2022r. zapraszamy do Poznania na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022. Jesienna edycja Targów jest poświęcona ekologii – uprawie roślin, kwiatów oraz ekologicznym urządzeniom do pielęgnacji zieleni. Takim właśnie urządzeniem jest robot koszący Honda Miimo, którego siłą napędową jest litowo-jonowy akumulator. Najnowszy model – Honda Miimo 3000 Live – wyróżniony Złotym Medalem Gardenia 2022 znajdzie się na naszym stoisku nr 68 w Pawilonie nr 5.
Jesień pomalowała świat roślin zachwycającymi kolorami. Na jak długo? Odpowiedź na to pytanie zna tylko Natura, ale nieuchronna zmiana pór roku może nastąpić nagle. Chłodne, coraz częściej mgliste poranki i wieczory, zapach i szelest spadających liści, coraz krótszy dzień….
Nasz najnowszy model robota koszącego Honda Miimo HRM3000 Live jest Złotym Medalistą! Został wyróżniony przez Sąd Konkursowy za praktyczną innowacyjność i znalazł się w grupie 10 Laureatów prestiżowej nagrody Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2022!
Trawnik, nawet najmniejszego formatu, jest rzeczą bezcenną. Tworzy dodatkową przestrzeń wypoczynkową, mikroklimat, tłumi hałasy otoczenia, produkuje tlen! Wszyscy właściciele trawników doceniają ich istnieje i czerpią przyjemność z wypoczywania, a także patrzenia na swoją zieloną przestrzeń. Przyjemność jest tym większa, im mniej pracy ten trawnik wymaga.
Schyłek lata, a zwłaszcza tegoroczny rekordowo ciepły sierpień oraz zapowiadana ciepła jesień, stwarzają idealne warunki do utworzenia nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne noce i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Warto zatem wykorzystać te warunki do założenia nowego trawnika, ponieważ trawa będzie mieć więcej czasu na dobre ukorzenienie się i wzmocnienie się do kolejnego lata.
Jedną z wielu umiejętności robota koszącego jest mulczowanie trawy. Ten sposób pielęgnacji trawnika jest wpisany w konstrukcję urządzenia, zatem decyzja o zakupie robota koszącego jest jednocześnie wyborem sposobu koszenia z mulczowaniem.
Dobra wiadomość dla posiadaczy robotów koszących Honda Miimo 3000K1 – ten model może stać się zdalnie sterowanym robotem w wersji Live! Najnowszy robot koszący Honda w stylu smart – Miimo 3000 Live cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na dużą powierzchnię koszenia, ale przede wszystkim ze względu na możliwość zdalnego koszenia z każdego miejsca na Ziemi.