Aktualności

Aktualności

Sezon koszenia dla robotów koszących Honda Miimo należy uznać za zakończony. Warto pamiętać, że przy temperaturze powietrza +5ºC i poniżej, żaden Miimo nie opuści swojej bazy dokującej. Te roboty zostały zaprogramowane z japońską dokładnością i rozwiązanie ma na celu automatyczną ochronę akumulatora. To również jest jasny sygnał, że nadeszła pora na posezonowy przegląd robota i zadbanie o właściwe warunki przechowywania przez zimowe miesiące.

„Intensywne koszenie” i „Podwójne koszenie” to nowe funkcje dostępne w aktualizacji oprogramowania mini robotów koszących Honda Miimo 40, Miimo 40 Live i 70 Live! Funkcje udoskonalają proces koszenia do perfekcji zgodnie z oczekiwaniami miłośników pięknych trawników, dla których precyzja i estetyka koszenia są priorytetowymi wartościami. Jednocześnie, nowe funkcje maksymalnie ułatwiają koszenie po każdej przerwie w pielęgnacji trawnika, a zwłaszcza na jesieni, gdy zmniejsza się częstotliwość koszenia.

Wrzesień jest idealną porą na założenie nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na chłodne warunki pogodowe. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma więcej czasu na dobre ukorzenienie się i na rozwój w nowym sezonie wegetacyjnym.

Jedną z wielu zalet robota koszącego Honda Miimo jest mulczowanie trawy. Ten sposób pielęgnacji trawnika nie tylko zapewnia ekologiczne nawożenie trawy, ale także rozwiązuje bardzo ważny problem w ogrodzie – natychmiastową utylizację pokosu. Szacuje się, że pokos stanowi mniej więcej 2/3 odpadów ogrodowych, a w takie sezony jak obecnie trwające lato – może stanowić znacznie większą ilość bioproduktu. 

Tegoroczne lato nie szczędzi kapryśnych zwrotów w pogodzie – palącego słońca i gwałtownych burz z obfitymi opadami deszczu oraz gradobiciem. W takich sytuacjach opady niosą więcej zniszczeń niż pożytku. Mimo to koszenie trawy jest potrzebne i warto je wykonywać na osuszonym trawniku. A robot koszący może kosić w takich okolicznościach?

Wakacje. Lato, długie słoneczne dni. Czas spędzany z rodziną, na zabawach z dziećmi, z przyjaciółmi i wreszcie czas dla siebie oraz na ulubione zajęcia. Czas bez specjalnych zobowiązań i prac w ogrodzie traktowanych jako obowiązek. Brzmi jak mrzonka o sielankowym życiu? Być może, ale takie wakacje faktycznie są w zasięgu ręki. Dzięki Honda Miimo.

Czerwiec to okres intensywnego wzrostu trawy, która nieustannie potrzebuje podlewania, nawożenia i koszenia. W tym roku, po chłodnym i deszczowym maju, szybki wzrost trawy będzie wyraźnie widoczny, a jego miarą będzie konieczna intensywność koszenia. W czerwcu z reguły zalecane jest skoszenie 2 razy w tygodniu i warto w tym roku tej zasady przestrzegać, by trawa stale się zagęszczała i pozostała zdrowa przez całe lato. Gdy brak czasu na takie zaangażowanie się w koszenie, warto zainwestować w wybrany model robota koszącego Honda Miimo, który będzie kosić samodzielnie – w tym sezonie i przez kolejne lata.

Boisko w ogrodzie lub po prostu na przydomowym trawniku to świetny pomysł na rekreację – grę w piłkę nożną, w koszykówkę, badmintona. Okaże się, że stanie się miejscem dobrej zabawy dzieci i dorosłych. I jest to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu w ogrodzie i stworzenie wakacyjnego terenu sportowego.

Roboty koszące wymyślono z myślą o wygodzie ich użytkowników, by wszyscy mieli więcej czasu wolnego na życie rodzinne, spotkania towarzyskie i beztroskiego spędzania urlopów oraz z myślą o trawie, by ta była systematycznie koszona zgodnie ze sztuką i zawsze zachęcała do wypoczynku. My wymyśliliśmy dodatkową usługę Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo – Honda Miimo Care, której celem jest maksymalne odciążenie użytkowników Honda Miimo od zajmowania się robotem.

Nowy sezon ogrodniczy zaprasza do odkrywania świata na nowo, wprowadzania zmian w aranżacji ogrodu jak i w sposobie pielęgnacji zieleni. Jest to doskonała okazja do zmiany stylu życia, w którym przede wszystkim jest miejsce na czas wolny i relaks na łonie natury. Najlepszym sposobem na odzyskanie wolnego czasu jest nabycie nowoczesnego robota koszącego dostosowanego do potrzeb domowników i wielkości trawnika, np. mini robota Honda Miimo 40 40 Live i Miimo 70 Live służących do koszenia powierzchni do 400 i 700 m2 lub Miimo 3000 przeznaczonego do koszenia powierzchni do 4000 m2. Najnowsze mini roboty Honda Miimo jednocześnie wprowadzają do ogrodu technologię SMART, ponieważ modele Miimo 40 i 70 Live są sterowane za pomocą aplikacji Mii – Monitor komunikującej z siecią GSM i współpracującej z aplikacją Alexa, która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon. Natomiast największy w tej rodzinie Honda Miimo 3000 jest zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.

Koszenie trawnika to najbardziej czasochłonna i najczęściej wykonywana czynność w zakresie pielęgnacji trawnika, a musi być przeprowadzana systematycznie, by trawa się zagęszczała i spełniała swoją funkcję rekreacyjną i estetyczną. Wygospodarowanie czasu na koszenie staje się trudne zwłaszcza teraz, gdy z powodu pandemii trzeba przeorganizować codzienne plany i skoncentrować się na priorytetach życia rodzinnego. Gdy pielęgnacja dużego trawnika staje się zbyt dużym obciążeniem, warto sięgnąć po najwygodniejsze i praktycznie bezosbługowe rozwiązanie – Honda Miimo 3000, robota koszącego zarządzanego za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.

Już jest! Najnowszy mini robot koszący Honda Miimo HRM 70 Live! Jest przeznaczony do koszenia w jednej pętli trawników o powierzchni do 700 m2. Zapewnia doskonałą wydajność, dyskretną ciszę podczas koszenia, łatwość samodzielnego montażu instalacji, inteligentne koszenie z ekologicznym mulczowaniem i jest wyposażony w moduł do komunikacji werbalnej. 

System Multi Miimo - HRM 3000 wprowadza nowe pojęcie w zakresie koszenia dużych terenów - „zautomatyzowane koszenie synchroniczne”. To innowacyjne rozwiązanie pokazuje jak łatwe, wygodne i praktyczne może być nowoczesne zarządzanie koszeniem obszernego trawnika w parku lub boiska sportowego z naturalną nawierzchnią z wykorzystaniem zespołu robotów koszących w tym samym czasie.

Choć śnieg mroźnie skrzypi pod butami warto już teraz wyobrażać sobie swój ogród w nowym sezonie i snuć plany o kształtach rabat, formach krzewów, o nowych roślinach do posadzenia i o potrzebnych narzędziach ogrodniczych. Pielęgnacja ogrodu jest czasochłonna i angażująca, bo wszystko oprócz trawnika - kwiaty, żywopłoty, warzywa, owoce i zioła wymagają ręcznej obsługi: przygotowania podłoża, przycinania, prześwietlania, sadzenia, itd. Jedynie trawnik przedstawia sobą potencjał na prawdziwy relaks, ale pod jednym pod warunkiem - czasochłonnym koszeniem zajmuje się robot Honda Miimo.

Wybór trafnego prezentu pod choinkę bywa trudny, zwłaszcza jeśli powinien być praktyczny, sprawiać przyjemność, powinien być nietuzinkowy … Wszystkie te cechy posiada mini robot koszący Honda Miimo 40, który z pewnością ucieszy miłośników relaksu w przydomowym ogródku. Ten prezent oferuje też coś unikalnego co będzie trwać przez lata – więcej wolnego czasu dla rodziny i dzieci czy na  inne życiowe aktywności oraz więcej czasu na wyczekiwany relaks na zielonym, angielskim trawniku – rzeczy bezcenne!

Sielankowe życie, kojarzące się z beztroską, relaksem, wolnym czasem i odpoczynkiem, jest marzeniem każdego z nas i wartością coraz bardziej docenianą w rzeczywistości wypełnionej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Szukamy wolnych chwil i miejsca, w którym owe chwile można spędzić w spokoju lub na zabawie z dziećmi. Takim miejscem bezpiecznego relaksu jest własny ogród i trawnik, nawet ten w najmniejszym formacie. Dopełnieniem takiego stylu życia jest Honda Miimo - robot koszący trawę za nas, dzięki któremu odzyskujemy cenny czas.

Koniec sezonu koszenia trawy zawsze wiąże się z planowaniem posezonowej konserwacji urządzeń do koszenia i wygospodarowania miejsca na ich przechowanie, gdy tymczasem trzeba rozwiązywać problemy codziennego życia rodzinnego godząc je z obowiązkami zawodowymi, co nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w sytuacji pandemii. Wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym skoncentrowanie się na naprawdę ważnych życiowych kwestiach jest usługa Honda Miimo Care świadczona przez nasze Autoryzowane Centra Robotów Koszących Honda Miimo.

System Multi Miimo – HRM 3000 to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do szybkiego i dokładnego koszenia dużych terenów trawiastych powyżej 4 000 m2 - aż do 62 500 m2! Jest to jednomodułowy,  przemyślany w każdym szczególe, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego.

Trawnik w okresie jesiennym nadal wymaga pielęgnacji – koszenia, podlewania, nawożenia, oczyszczania z liści. Dzięki temu przetrwa zimę w dobrej kondycji i wiosną łatwo się odrodzi. Żaden trawnik nie jest całkowicie bezobsługowy, z wyjątkiem koszenia – Honda Miimo zawsze kosi za nas. Do kiedy kosić? Jak przygotować trawnik do zimy? Zapraszamy do Poradnika Miimo, w którym wyjaśniamy w sposób praktyczny na czym polega łatwa pielęgnacja trawnika jesienią.

Schyłek lata to idealna pora na założenie nowego trawnika! Zwłaszcza tegoroczny słoneczny sierpień i obiecująco zapowiadająca się jesień stwarzają idealne warunki do utworzenia nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory, noce i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na zimowe warunki. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma w sumie więcej czasu na dobre ukorzenienie się, na rozwój i przygotowanie się do upałów kolejnego lata.

Wielkość powierzchni trawnika jest głównym kryterium, którym zazwyczaj kierujemy się przy wyborze modelu robota koszącego. Należy przy tym pamiętać, że przypisane wielkości powierzchni do koszenia są wskazaniem wartości optymalnych. Wybierając jeden z modeli Honda Miimo warto też zwrócić uwagę na funkcjonalności robota oraz innowacyjne rozwiązania. Jakie nowoczesne oraz inteligentne udogodnienia posiadają Honda Miimo koszące w stylu smart, czyli Miimo 3000, Miimo 40 i Miimo 40 Live?

Więcej praktycznych informacji w poradniku.


Miesiące letnie to sezon wyjazdów wakacyjno-urlopowych. W tym samym czasie w ogrodzie życie toczy się naturalnym rytmem. Trawa rośnie. Robot Honda Miimo ją systematycznie kosi. Tak wygląda nowoczesna pielęgnacja trawnika. Nie trzeba organizować opiekuna trawnika na czas wakacji, ani profesjonalnego ogrodnika. Nie trzeba też zaprzątać myśli na wakacjach wyglądem trawnika. O wszystko zadba robot koszący – sam skosi trawę, sam naładuje akumulator, nigdy nie bierze urlopu, a kod PIN ochroni go przed nieupoważnionym użytkowaniem. Wystarczy ustawić kalendarz i strefy koszenia na okres wyjazdu lub pozostawić je niezmienione. Świadomość, że po powrocie z urlopu zastaniemy trawnik w nieskazitelnej formie, zwiększa beztroską przyjemność odpoczynku. Ponieważ Honda Miimo kosi praktycznie bezszelestnie, nie będzie zakłócać spokoju sąsiadów.

Czerwiec oferuje nam najdłuższe dni w roku, które warto, a wręcz trzeba przyjemnie wykorzystywać na łonie swojego trawnika do ostatniej minuty. Każdy sposób spędzania wolnego czasu w ogrodzie, samotnie czy na towarzyskim grillu, jest doskonałą formą odprężenia po zapracowanym dniu i tygodniu. Tym, którym ciąży konieczność koszenia trawy, zwłaszcza przed zaproszeniem gości, proponujemy robota koszącego Honda Miimo!

Roboty koszące cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to stale udoskonalanym rozwiązaniom, coraz bardziej precyzyjnemu spełnianiu konkretnych potrzeb użytkowników, a przede wszystkim temu, że koszą trawę za nas i zapewniają nam więcej czasu na realizację innych rzeczy, zazwyczaj przyjemniejszych od koszenia. Po prostu podnoszą jakość życia.

Honda Miimo porusza się po każdym terenie, ale ważne jest, by miał zapewnioną wolność swobodnego koszenia w ramach określonych za pomocą przewodu granicznego. Wybierając model Honda Miimo warto kierować się przede wszystkim wielkością powierzchni trawnika: do koszenia powierzchni do 400 m2 służą Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live, do powierzchni do 1500 m2 rekomendowany jest Honda Miimo 310, do powierzchni do 3000 m2 Miimo 520, a do trawników do 4000 m2 służy Miimo 3000.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box