Aktualności

Aktualności

Czy robot koszący skosi każdy trawnik? Czy robot może poruszać się po całym ogrodzie? Czy kupując Honda Miimo trzeba specjalnie przygotować trawnik? Rozwiązania są bezproblemowe. Honda Miimo skosi prawie każdy trawnik - należy tylko wybrać model robota adekwatnie do wielkości swojego trawnika – do przydomowego trawnika bądź do trawnika o większej powierzchni. Wybierając robota, warto pamiętać, że modele przeznaczone do koszenia większych powierzchni mogą być również stosowane na mniejszym terenie – skoszą ten teren szybciej.

Wczesne przedwiośnie wskazuje, że planowanie prac w ogrodzie według standardowych terminów kalendarza ogrodniczego musi ulec modyfikacji. Bez wątpienia wczesna wiosna wymaga uważnej obserwacji warunków pogodowych, roślin oraz ptaków i zwierząt, które po prostu wiedzą co w przyrodzie wkrótce się wydarzy.

Przedwiosenny czas warto też przeznaczyć na planowanie aranżacji ogrodu, przygotowanie narzędzi i urządzeń ogrodniczych do nowego sezonu. To również dobry moment na podjęcie decyzji o zmianie stylu życia i definitywne uwolnienie się od koszenia!

W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie i prawdopodobnie świat roślin rozpocznie cykl wegetacyjny wcześniej niż zazwyczaj. Warto uważnie obserwować ogród, zachowanie ptaków, by reagować odpowiednio do zjawiska wczesnego przedwiośnia. Już teraz warto także przygotować do nowego sezonu ogrodniczego swój domowy park maszynowy. W przypadku posiadania robota koszącego należy przez całą zimę sprawdzać stan naładowania akumulatora.

„Po pierwsze człowiek, potem maszyna” to motto koncernu Honda, które potwierdza, że wszystkie produkty Honda są tworzone z myślą o człowieku, jego potrzebach, oczekiwaniach. To motto leży także u genezy robotyki Honda i było impulsem do stworzenia między innymi robota koszącego Honda Miimo. Koncepcja robotyki Honda sięga połowy lat 80. XX wieku, gdy zespół inżynierów zaczynał prace nad robotem humanoidalnym Honda ASIMO, który wspiera osoby niepełnosprawne i starsze w codziennym życiu. Kilka lat później ten sam zespół inżynierów, wykorzystując pomysły i rozwiązania powstałe w procesie tworzenia ASIMO, stworzył robota koszącego Honda Miimo.

19 listopada br. zakończyła się XVI edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2022, która okazała się dla nas bardzo udaną. Nasz robot koszący Honda Miimo 3000 Live został wyróżniony aż dwiema nagrodami: Złotym Medalem Gardenia 2022 oraz GRAND PRIX MTP 2022! Natomiast nasza firma – Aries Power Equipment, Generalny Dystrybutor Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce, otrzymała specjalną statuetkę z okazji jubileuszu 30-lecia.

Już za tydzień, w dniach 17 – 19 listopada 2022r. zapraszamy do Poznania na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022. Jesienna edycja Targów jest poświęcona ekologii – uprawie roślin, kwiatów oraz ekologicznym urządzeniom do pielęgnacji zieleni. Takim właśnie urządzeniem jest robot koszący Honda Miimo, którego siłą napędową jest litowo-jonowy akumulator. Najnowszy model – Honda Miimo 3000 Live – wyróżniony Złotym Medalem Gardenia 2022 znajdzie się na naszym stoisku nr 68 w Pawilonie nr 5.

Jesień pomalowała świat roślin zachwycającymi kolorami. Na jak długo? Odpowiedź na to pytanie zna tylko Natura, ale nieuchronna zmiana pór roku może nastąpić nagle. Chłodne, coraz częściej mgliste poranki i wieczory, zapach i szelest spadających liści, coraz krótszy dzień….

Nasz najnowszy model robota koszącego Honda Miimo HRM3000 Live jest Złotym Medalistą! Został wyróżniony przez Sąd Konkursowy za praktyczną innowacyjność i znalazł się w grupie 10 Laureatów prestiżowej nagrody Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2022!

Trawnik, nawet najmniejszego formatu, jest rzeczą bezcenną. Tworzy dodatkową przestrzeń wypoczynkową, mikroklimat, tłumi hałasy otoczenia, produkuje tlen! Wszyscy właściciele trawników doceniają ich istnieje i czerpią przyjemność z wypoczywania, a także patrzenia na swoją zieloną przestrzeń. Przyjemność jest tym większa, im mniej pracy ten trawnik wymaga.

Schyłek lata, a zwłaszcza tegoroczny rekordowo ciepły sierpień oraz zapowiadana ciepła jesień, stwarzają idealne warunki do utworzenia nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne noce i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Warto zatem wykorzystać te warunki do założenia nowego trawnika, ponieważ trawa będzie mieć więcej czasu na dobre ukorzenienie się i wzmocnienie się do kolejnego lata. 

Jedną z wielu umiejętności robota koszącego jest mulczowanie trawy. Ten sposób pielęgnacji trawnika jest wpisany w konstrukcję urządzenia, zatem decyzja o zakupie robota koszącego jest jednocześnie wyborem sposobu koszenia z mulczowaniem.

Dobra wiadomość dla posiadaczy robotów koszących Honda Miimo 3000K1 – ten model może stać się zdalnie sterowanym robotem w wersji Live! Najnowszy robot koszący Honda w stylu smart – Miimo 3000 Live cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na dużą powierzchnię koszenia, ale przede wszystkim ze względu na możliwość zdalnego koszenia z każdego miejsca na Ziemi.

Czerwiec to miesiąc najdłuższych dni w roku, koniec roku szkolnego i rozpoczęcie sezonu wakacyjno-urlopowego. Jeśli sytuacja ekonomiczna i budżet rodzinny ograniczają możliwości podróży, spędzania czasu z dziećmi poza domem czy wysłania dzieci na obozy i kolonie, warto rozważyć zorganizowanie wakacji w swoim ogrodzie. Działki rekreacyjne w upalne weekendy już zatętniły życiem towarzyskim i rozbrzmiały śmiechem dzieci. Sytuacja epidemiczna ostatnich lat udowodniła, że własny ogród może być bardzo dobrym miejscem spędzania wolnego czasu przez całe lato.

Najnowszy i najbardziej nowoczesny robot koszący – Miimo 3000 Live już jest w naszych magazynach i w Centrach Honda Miimo! Komunikujący się z siecią GSM i siecią komórkową 3G/4G nowy Honda Miimo 3000 Live zapewnia zdalne śledzenie pracy robota i zdalne sterowanie jego ustawieniami. Nie musisz być blisko swojego trawnika, by wiedzieć jak rośnie i czy jest systematycznie koszony.

Roboty koszące Honda Miimo są sukcesywnie doskonalone i dostosowywane do oczekiwań ich użytkowników. W ciszy zimowego przestoju w koszeniu 3 modele mini robotów – Honda Miimo 40/ 40 Live i 70 Live – nabyły nowe umiejętności. Są to funkcje „Intensywnego koszenia” oraz „Podwójnego koszenia”, które udoskonalają proces koszenia do perfekcji zgodnie z oczekiwaniami miłośników pięknych trawników, dla których precyzja i estetyka koszenia są priorytetowymi wartościami. Jednocześnie, nowe funkcje maksymalnie ułatwiają koszenie po każdej przerwie w pielęgnacji trawnika, a zwłaszcza na jesieni, gdy zmniejsza się częstotliwość koszenia.

Trawa powoli się odradza i niedługo nadejdzie dzień pierwszego koszenia. Należy pamiętać, że koszenie jest dopełnieniem procesu rewitalizacji trawy po sezonie zimowym. Zaletą trawy jest to, że łatwo się odradza, ale to nie oznacza, że jest samoobsługowa. Wiosną warto poświęcić jej więcej uwagi, by zapewnić jej dobry start. Na czym polega wiosenna regeneracja trawnika i na co zwrócić szczególną uwagę? O czym warto pamiętać w przypadku trawy pielęgnowanej przez robota koszącego? Zapraszamy do naszego Poradnika dobrych praktyk! 

 

Czy robot koszący skosi każdy trawnik? Czy robot może poruszać się po całym ogrodzie? Czy kupując Honda Miimo trzeba specjalnie przygotować trawnik? Czy instalacja przewodu granicznego jest trudna? Pytań może być wiele przed podjęciem decyzji o zakupie robota koszącego, ale rozwiązania są proste, ponieważ Honda Miimo skosi prawie każdy trawnik. Należy tylko wybrać model robota do wielkości trawnika, przy czym warto pamiętać, że większe modele, przeznaczone do koszenia większych powierzchni mogą być również stosowane na mniejszym terenie. Wówczas poradzi sobie z koszeniem szybciej.

Koszenie dużych powierzchni w przestrzeniach miejskich, na terenie obiektów sportowych i wypoczynkowo-rekreacyjnych stanowi wyzwanie w kontekście konkurencyjności, rentowności, jakości wykonania. Honda proponuje nowoczesne rozwiązania w stylu smart – system MULTI MIIMO, czyli inteligentne i szybkie koszenie z inteligentnym zarządzaniem pracą. System ten zastępuje czasochłonne koszenie dużych powierzchni z wykorzystaniem kilku osób, oferując lepszą organizację czasu pracy firmy wykonawczej, zmniejszenie kosztów eksploatacji parku maszynowego, niższe koszty pielęgnacji trawy.

Robot koszący zmienia styl życia na taki, w którym wolny czas jest kluczową wartością. Dzięki Honda Miimo można raz na zawsze wykreślić z kalendarza obowiązków czasochłonne koszenie i jednocześnie codziennie rozkoszować się odpoczynkiem na zawsze idealnym trawniku. W każdej chwili można zaprosić gości na grilla i można też beztrosko wyjechać na urlop ze świadomością, że po powrocie zastaniemy nasz trawnik jak zawsze w nieskazitelnej formie.

Choć do wiosny i rozpoczęcia koszenia trawy pozostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz zastanowić się ile czasu chcemy poświęcać na koszenie trawnika. Można w ogóle nie zajmować się koszeniem i mieć więcej czasu dla siebie, a koszeniem tylko zarządzać. Takim wygodnym rozwiązaniem jest robot Honda Miimo – ekspert od koszenia i ekologicznego mulczowania trawnika. Oferuje nam czas na inne aktywności życiowe i przyjemny relaks na zawsze zadbanym trawniku. Jest niezawodny, obowiązkowy, pracowity i nie bywa na urlopie. Żywi się energią swojego akumulatora i posłusznie kosi trawę tam gdzie mu wskażemy.

Wybór trafnego świątecznego prezentu bywa trudny, zwłaszcza jeśli powinien być nietuzinkowy i jednocześnie praktyczny, ładny, w nowoczesnym stylu. Wszystkie te cechy posiadają roboty koszące Honda Miimo, które sprawią przyjemność nie tylko osobie z pasją pielęgnującej przydomowy trawnik, ale całej rodzinie. Ten prezent oferuje też coś unikalnego co będzie trwać przez lata – więcej wolnego czasu dla rodziny, dla siebie, dla przyjaciół. Dzięki niemu w sezonie koszenia wszyscy mogą częściej i dłużej relaksować się na zawsze pięknie skoszonym trawniku.

Sezon koszenia dla robotów koszących Honda Miimo należy uznać za zakończony. Warto pamiętać, że przy temperaturze powietrza +5ºC i poniżej, żaden Miimo nie opuści swojej bazy dokującej. Te roboty zostały zaprogramowane z japońską dokładnością i rozwiązanie ma na celu automatyczną ochronę akumulatora. To również jest jasny sygnał, że nadeszła pora na posezonowy przegląd robota i zadbanie o właściwe warunki przechowywania przez zimowe miesiące.

„Intensywne koszenie” i „Podwójne koszenie” to nowe funkcje dostępne w aktualizacji oprogramowania mini robotów koszących Honda Miimo 40, Miimo 40 Live i 70 Live! Funkcje udoskonalają proces koszenia do perfekcji zgodnie z oczekiwaniami miłośników pięknych trawników, dla których precyzja i estetyka koszenia są priorytetowymi wartościami. Jednocześnie, nowe funkcje maksymalnie ułatwiają koszenie po każdej przerwie w pielęgnacji trawnika, a zwłaszcza na jesieni, gdy zmniejsza się częstotliwość koszenia.

Wrzesień jest idealną porą na założenie nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na chłodne warunki pogodowe. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma więcej czasu na dobre ukorzenienie się i na rozwój w nowym sezonie wegetacyjnym.

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

S5 Box