Aktualności

Aktualności

Roboty koszące Honda Miimo są sukcesywnie doskonalone i dostosowywane do oczekiwań ich użytkowników. W ciszy zimowego przestoju w koszeniu 3 modele mini robotów – Honda Miimo 40/ 40 Live i 70 Live – nabyły nowe umiejętności. Są to funkcje „Intensywnego koszenia” oraz „Podwójnego koszenia”, które udoskonalają proces koszenia do perfekcji zgodnie z oczekiwaniami miłośników pięknych trawników, dla których precyzja i estetyka koszenia są priorytetowymi wartościami. Jednocześnie, nowe funkcje maksymalnie ułatwiają koszenie po każdej przerwie w pielęgnacji trawnika, a zwłaszcza na jesieni, gdy zmniejsza się częstotliwość koszenia.

Trawa powoli się odradza i niedługo nadejdzie dzień pierwszego koszenia. Należy pamiętać, że koszenie jest dopełnieniem procesu rewitalizacji trawy po sezonie zimowym. Zaletą trawy jest to, że łatwo się odradza, ale to nie oznacza, że jest samoobsługowa. Wiosną warto poświęcić jej więcej uwagi, by zapewnić jej dobry start. Na czym polega wiosenna regeneracja trawnika i na co zwrócić szczególną uwagę? O czym warto pamiętać w przypadku trawy pielęgnowanej przez robota koszącego? Zapraszamy do naszego Poradnika dobrych praktyk! 

 

Czy robot koszący skosi każdy trawnik? Czy robot może poruszać się po całym ogrodzie? Czy kupując Honda Miimo trzeba specjalnie przygotować trawnik? Czy instalacja przewodu granicznego jest trudna? Pytań może być wiele przed podjęciem decyzji o zakupie robota koszącego, ale rozwiązania są proste, ponieważ Honda Miimo skosi prawie każdy trawnik. Należy tylko wybrać model robota do wielkości trawnika, przy czym warto pamiętać, że większe modele, przeznaczone do koszenia większych powierzchni mogą być również stosowane na mniejszym terenie. Wówczas poradzi sobie z koszeniem szybciej.

Koszenie dużych powierzchni w przestrzeniach miejskich, na terenie obiektów sportowych i wypoczynkowo-rekreacyjnych stanowi wyzwanie w kontekście konkurencyjności, rentowności, jakości wykonania. Honda proponuje nowoczesne rozwiązania w stylu smart – system MULTI MIIMO, czyli inteligentne i szybkie koszenie z inteligentnym zarządzaniem pracą. System ten zastępuje czasochłonne koszenie dużych powierzchni z wykorzystaniem kilku osób, oferując lepszą organizację czasu pracy firmy wykonawczej, zmniejszenie kosztów eksploatacji parku maszynowego, niższe koszty pielęgnacji trawy.

Robot koszący zmienia styl życia na taki, w którym wolny czas jest kluczową wartością. Dzięki Honda Miimo można raz na zawsze wykreślić z kalendarza obowiązków czasochłonne koszenie i jednocześnie codziennie rozkoszować się odpoczynkiem na zawsze idealnym trawniku. W każdej chwili można zaprosić gości na grilla i można też beztrosko wyjechać na urlop ze świadomością, że po powrocie zastaniemy nasz trawnik jak zawsze w nieskazitelnej formie.

Choć do wiosny i rozpoczęcia koszenia trawy pozostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz zastanowić się ile czasu chcemy poświęcać na koszenie trawnika. Można w ogóle nie zajmować się koszeniem i mieć więcej czasu dla siebie, a koszeniem tylko zarządzać. Takim wygodnym rozwiązaniem jest robot Honda Miimo – ekspert od koszenia i ekologicznego mulczowania trawnika. Oferuje nam czas na inne aktywności życiowe i przyjemny relaks na zawsze zadbanym trawniku. Jest niezawodny, obowiązkowy, pracowity i nie bywa na urlopie. Żywi się energią swojego akumulatora i posłusznie kosi trawę tam gdzie mu wskażemy.

Wybór trafnego świątecznego prezentu bywa trudny, zwłaszcza jeśli powinien być nietuzinkowy i jednocześnie praktyczny, ładny, w nowoczesnym stylu. Wszystkie te cechy posiadają roboty koszące Honda Miimo, które sprawią przyjemność nie tylko osobie z pasją pielęgnującej przydomowy trawnik, ale całej rodzinie. Ten prezent oferuje też coś unikalnego co będzie trwać przez lata – więcej wolnego czasu dla rodziny, dla siebie, dla przyjaciół. Dzięki niemu w sezonie koszenia wszyscy mogą częściej i dłużej relaksować się na zawsze pięknie skoszonym trawniku.

Sezon koszenia dla robotów koszących Honda Miimo należy uznać za zakończony. Warto pamiętać, że przy temperaturze powietrza +5ºC i poniżej, żaden Miimo nie opuści swojej bazy dokującej. Te roboty zostały zaprogramowane z japońską dokładnością i rozwiązanie ma na celu automatyczną ochronę akumulatora. To również jest jasny sygnał, że nadeszła pora na posezonowy przegląd robota i zadbanie o właściwe warunki przechowywania przez zimowe miesiące.

„Intensywne koszenie” i „Podwójne koszenie” to nowe funkcje dostępne w aktualizacji oprogramowania mini robotów koszących Honda Miimo 40, Miimo 40 Live i 70 Live! Funkcje udoskonalają proces koszenia do perfekcji zgodnie z oczekiwaniami miłośników pięknych trawników, dla których precyzja i estetyka koszenia są priorytetowymi wartościami. Jednocześnie, nowe funkcje maksymalnie ułatwiają koszenie po każdej przerwie w pielęgnacji trawnika, a zwłaszcza na jesieni, gdy zmniejsza się częstotliwość koszenia.

Wrzesień jest idealną porą na założenie nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na chłodne warunki pogodowe. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma więcej czasu na dobre ukorzenienie się i na rozwój w nowym sezonie wegetacyjnym.

Jedną z wielu zalet robota koszącego Honda Miimo jest mulczowanie trawy. Ten sposób pielęgnacji trawnika nie tylko zapewnia ekologiczne nawożenie trawy, ale także rozwiązuje bardzo ważny problem w ogrodzie – natychmiastową utylizację pokosu. Szacuje się, że pokos stanowi mniej więcej 2/3 odpadów ogrodowych, a w takie sezony jak obecnie trwające lato – może stanowić znacznie większą ilość bioproduktu. 

Tegoroczne lato nie szczędzi kapryśnych zwrotów w pogodzie – palącego słońca i gwałtownych burz z obfitymi opadami deszczu oraz gradobiciem. W takich sytuacjach opady niosą więcej zniszczeń niż pożytku. Mimo to koszenie trawy jest potrzebne i warto je wykonywać na osuszonym trawniku. A robot koszący może kosić w takich okolicznościach?

Wakacje. Lato, długie słoneczne dni. Czas spędzany z rodziną, na zabawach z dziećmi, z przyjaciółmi i wreszcie czas dla siebie oraz na ulubione zajęcia. Czas bez specjalnych zobowiązań i prac w ogrodzie traktowanych jako obowiązek. Brzmi jak mrzonka o sielankowym życiu? Być może, ale takie wakacje faktycznie są w zasięgu ręki. Dzięki Honda Miimo.

Czerwiec to okres intensywnego wzrostu trawy, która nieustannie potrzebuje podlewania, nawożenia i koszenia. W tym roku, po chłodnym i deszczowym maju, szybki wzrost trawy będzie wyraźnie widoczny, a jego miarą będzie konieczna intensywność koszenia. W czerwcu z reguły zalecane jest skoszenie 2 razy w tygodniu i warto w tym roku tej zasady przestrzegać, by trawa stale się zagęszczała i pozostała zdrowa przez całe lato. Gdy brak czasu na takie zaangażowanie się w koszenie, warto zainwestować w wybrany model robota koszącego Honda Miimo, który będzie kosić samodzielnie – w tym sezonie i przez kolejne lata.

Boisko w ogrodzie lub po prostu na przydomowym trawniku to świetny pomysł na rekreację – grę w piłkę nożną, w koszykówkę, badmintona. Okaże się, że stanie się miejscem dobrej zabawy dzieci i dorosłych. I jest to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu w ogrodzie i stworzenie wakacyjnego terenu sportowego.

Roboty koszące wymyślono z myślą o wygodzie ich użytkowników, by wszyscy mieli więcej czasu wolnego na życie rodzinne, spotkania towarzyskie i beztroskiego spędzania urlopów oraz z myślą o trawie, by ta była systematycznie koszona zgodnie ze sztuką i zawsze zachęcała do wypoczynku. My wymyśliliśmy dodatkową usługę Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo – Honda Miimo Care, której celem jest maksymalne odciążenie użytkowników Honda Miimo od zajmowania się robotem.

Nowy sezon ogrodniczy zaprasza do odkrywania świata na nowo, wprowadzania zmian w aranżacji ogrodu jak i w sposobie pielęgnacji zieleni. Jest to doskonała okazja do zmiany stylu życia, w którym przede wszystkim jest miejsce na czas wolny i relaks na łonie natury. Najlepszym sposobem na odzyskanie wolnego czasu jest nabycie nowoczesnego robota koszącego dostosowanego do potrzeb domowników i wielkości trawnika, np. mini robota Honda Miimo 40 40 Live i Miimo 70 Live służących do koszenia powierzchni do 400 i 700 m2 lub Miimo 3000 przeznaczonego do koszenia powierzchni do 4000 m2. Najnowsze mini roboty Honda Miimo jednocześnie wprowadzają do ogrodu technologię SMART, ponieważ modele Miimo 40 i 70 Live są sterowane za pomocą aplikacji Mii – Monitor komunikującej z siecią GSM i współpracującej z aplikacją Alexa, która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon. Natomiast największy w tej rodzinie Honda Miimo 3000 jest zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.

Koszenie trawnika to najbardziej czasochłonna i najczęściej wykonywana czynność w zakresie pielęgnacji trawnika, a musi być przeprowadzana systematycznie, by trawa się zagęszczała i spełniała swoją funkcję rekreacyjną i estetyczną. Wygospodarowanie czasu na koszenie staje się trudne zwłaszcza teraz, gdy z powodu pandemii trzeba przeorganizować codzienne plany i skoncentrować się na priorytetach życia rodzinnego. Gdy pielęgnacja dużego trawnika staje się zbyt dużym obciążeniem, warto sięgnąć po najwygodniejsze i praktycznie bezosbługowe rozwiązanie – Honda Miimo 3000, robota koszącego zarządzanego za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.

Już jest! Najnowszy mini robot koszący Honda Miimo HRM 70 Live! Jest przeznaczony do koszenia w jednej pętli trawników o powierzchni do 700 m2. Zapewnia doskonałą wydajność, dyskretną ciszę podczas koszenia, łatwość samodzielnego montażu instalacji, inteligentne koszenie z ekologicznym mulczowaniem i jest wyposażony w moduł do komunikacji werbalnej. 

System Multi Miimo - HRM 3000 wprowadza nowe pojęcie w zakresie koszenia dużych terenów - „zautomatyzowane koszenie synchroniczne”. To innowacyjne rozwiązanie pokazuje jak łatwe, wygodne i praktyczne może być nowoczesne zarządzanie koszeniem obszernego trawnika w parku lub boiska sportowego z naturalną nawierzchnią z wykorzystaniem zespołu robotów koszących w tym samym czasie.

Choć śnieg mroźnie skrzypi pod butami warto już teraz wyobrażać sobie swój ogród w nowym sezonie i snuć plany o kształtach rabat, formach krzewów, o nowych roślinach do posadzenia i o potrzebnych narzędziach ogrodniczych. Pielęgnacja ogrodu jest czasochłonna i angażująca, bo wszystko oprócz trawnika - kwiaty, żywopłoty, warzywa, owoce i zioła wymagają ręcznej obsługi: przygotowania podłoża, przycinania, prześwietlania, sadzenia, itd. Jedynie trawnik przedstawia sobą potencjał na prawdziwy relaks, ale pod jednym pod warunkiem - czasochłonnym koszeniem zajmuje się robot Honda Miimo.

Wybór trafnego prezentu pod choinkę bywa trudny, zwłaszcza jeśli powinien być praktyczny, sprawiać przyjemność, powinien być nietuzinkowy … Wszystkie te cechy posiada mini robot koszący Honda Miimo 40, który z pewnością ucieszy miłośników relaksu w przydomowym ogródku. Ten prezent oferuje też coś unikalnego co będzie trwać przez lata – więcej wolnego czasu dla rodziny i dzieci czy na  inne życiowe aktywności oraz więcej czasu na wyczekiwany relaks na zielonym, angielskim trawniku – rzeczy bezcenne!

Sielankowe życie, kojarzące się z beztroską, relaksem, wolnym czasem i odpoczynkiem, jest marzeniem każdego z nas i wartością coraz bardziej docenianą w rzeczywistości wypełnionej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Szukamy wolnych chwil i miejsca, w którym owe chwile można spędzić w spokoju lub na zabawie z dziećmi. Takim miejscem bezpiecznego relaksu jest własny ogród i trawnik, nawet ten w najmniejszym formacie. Dopełnieniem takiego stylu życia jest Honda Miimo - robot koszący trawę za nas, dzięki któremu odzyskujemy cenny czas.

Koniec sezonu koszenia trawy zawsze wiąże się z planowaniem posezonowej konserwacji urządzeń do koszenia i wygospodarowania miejsca na ich przechowanie, gdy tymczasem trzeba rozwiązywać problemy codziennego życia rodzinnego godząc je z obowiązkami zawodowymi, co nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w sytuacji pandemii. Wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym skoncentrowanie się na naprawdę ważnych życiowych kwestiach jest usługa Honda Miimo Care świadczona przez nasze Autoryzowane Centra Robotów Koszących Honda Miimo.

System Multi Miimo – HRM 3000 to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do szybkiego i dokładnego koszenia dużych terenów trawiastych powyżej 4 000 m2 - aż do 62 500 m2! Jest to jednomodułowy,  przemyślany w każdym szczególe, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box