Aktualności

Aktualności

System tnący Honda Miimo

System tnący robota koszącego jest jednym z kluczowych kryteriów wyboru robota. Zazwyczaj, szukając kosiarki automatycznej bierzemy pod uwagę powierzchnię koszenia, łatwość instalacji, sposób ustawienia stacji dokującej oraz najbardziej nowoczesne rozwiązania ograniczające obsługę robota do zdalnego śledzenia i zarządzania pracą. Są to oczywiście bardzo istotne kryteria, ponieważ zapewniają nam użytkownikom wolność od koszenia.

Urządzenia bateryjne w ogrodzie zyskują coraz większą popularność nie tylko w gronie entuzjastów ekologicznego sposobu pielęgnacji zieleni, ale także wśród osób ceniących wygodne i łatwe ich użytkowanie. Na sezon ogrodniczy 2024 przygotowaliśmy kumulację promocji z robotem koszącym Honda Miimo w roli głównej.

5 lat gwarancji dla Honda Miimo

Honda Miimo to rodzina japońskich robotów zapewniających domownikom prawdziwe wakacje od koszenia, nowoczesny styl życia, w którym wolny czas jest wartością nadrzędną, ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika, a trawie – zdrowy rozwój z efektem pięknie przyciętego „zielonego dywanu”.

Czy trzeba przygotować trawnik

Czy trawnik, na którym ma pracować Honda Miimo wymaga specjalnych przygotowań? Nie, ponieważ dziś dostępne modele Honda Miimo skoszą praktycznie każdy teren – płaski, o nierównym ukształtowaniu, wolny od nasadzeń i małej architektury ogrodowej, i z różnorodną aranżacją roślinną.

Tegoroczny sezon koszenia otwieramy specjalną promocją cenową robotów koszących Honda Miimo w Autoryzowanych Centrach Honda Miimo. Kupując Honda Miimo właśnie teraz można zaoszczędzić, zależnie od modelu, od 500 aż do 2 000 zł! Oferta promocyjna jest limitowana, warto zatem szybko rozważyć tak dobrą inwestycję w niezawodną japońską jakość przeznaczoną do wieloletniego użytkowania.

Przygotowania do nowego sezonu koszenia

Termin pierwszego przycinania trawnika jest terminem płynnym, bowiem zależy przede wszystkim od czynników meteorologicznych, a także od wysokości wiosennej trawy, która powinna osiągnąć wysokość 6 – 8 cm. Zazwyczaj pierwsze koszenie wykonuje się na przełomie kwietnia i maja, ale można je wykonać, gdy wiosna jest ciepła i gdy skończą się nocne przymrozki. Robot Honda Miimo będzie wiedział czy to już „ten czas”, ponieważ dzięki czujnikowi mrozu nie uruchomi się w temperaturze poniżej 5 stopni C.

Duży trawnik

Ogród bez strefy trawnika wydaje się niekompletny, zwłaszcza w przypadku ogrodów przestronnych, oferujących wiele różnych możliwości aranżacji roślin. Zaplanowanie ogrodu, rodzaju nasadzeń, kompozycji przestrzennej zależy od upodobań jego właścicieli, ale to właśnie trawnik jest miejscem relaksu, spotkań, zabaw dzieci. Równo przycięty ułatwia poruszanie się seniorom i dzieciom i zachęca do chodzenia po nim boso.

Przycinanie a koszenie trawy

Idealnym wzorem pięknego trawnika, kuszącego do biegania boso, jest trawnik brytyjski, którego tradycja uprawy sięga XII wieku. Tajemnicą szmaragdowego, gęstego trawnika jest, oprócz sprzyjającego klimatu, sposób pielęgnacji: częste, systematyczne koszenie, nawożenie i podlewanie. W tym kierunku przebiega rozwój techniki ogrodowej, by ułatwić osiągnięcie tego celu. Dwa pierwsze warunki, bez żadnego wysiłku, spełnia robot Honda Miimo, którego filozofia polega na regularnym przycinaniu trawy i jej nawożeniu w sposób ekologiczny, a w konsekwencji także na zatrzymaniu odpowiedniej dawki wilgoci. Na czym polega różnica w koszeniu a przycinaniu trawy? Jakie wartości i wymierne korzyści wnosi robot koszący? Poznajcie tajniki pielęgnacji trawnika w wykonaniu Honda Miimo – „Sztuka przycinania trawy”

Honda Miimo na Twoim trawniku

Aktualna pogoda jeszcze nie zachęca do myślenia o ogrodzie, koszeniu trawnika, ale to właśnie jest najlepszy czas na planowanie nowego sezonu ogrodniczego – planowanie nasadzeń i aranżacji roślinnych, rozważenie sposobu koszenia trawy i wprowadzenia zmian, które uprzyjemnią codzienne życie i uprzyjemnią posiadanie ogrodu.

O koszeniu zdążyliśmy już zapomnieć i do kwietnia/maja każdy robot koszący przebywa na zasłużonym urlopie. Czy jednak Wasz robot odpoczywa w odpowiednich warunkach? Czy został dobrze przygotowany do tej przerwy w pracy? Pytania są zasadne, ponieważ robot koszący, jak i kosiarki, powinien przejść posezonową konserwację i do wiosny powinien przebywać w „domowych” warunkach.

Spokojnych Świąt i szczęścia w Nowym Roku 2024!

Życzymy Państwu, by ostatnie dni grudnia upłynęły w radośnie świątecznej atmosferze w otoczeniu najbliższych osób. Święta Bożego Narodzenia to ten niezwykły czas przyjemnego biesiadowania przy wspólnym stole, rozmów, spacerów i życzymy, by mogli Państwo w tych dniach zapomnieć o sprawach zawodowych i problemach dnia codziennego. Życzymy również wszelkiej pomyślności w 2024 roku, radości każdego dnia i sukcesów – tych drobnych i dużych w każdej sferze Państwa życia!

Do kiedy można kosić trawnik

W ogrodniczym kalendarzu wskazywano październik jako miesiąc ostatniego koszenia. Tak było kiedyś. Obecnie jesteśmy świadkami zmieniającego się klimatu, którego efektem jest utrzymująca się wysoka temperatura powietrza jak na październik w naszej szerokości geograficznej, dlatego planując ostatnie koszenie należy kierować się wysokością trawy i prognozami meteorologicznymi.

Wrześniowa pielęgnacja trawnika

Dotychczas we wrześniu dbanie o trawnik polegało głównie na przygotowaniu roślin do chłodnych dni jesieni i zimy. W tym roku pogoda odbiega od „normalności” – pierwsze trzy miesiące lata zostały uznane za jedne z najcieplejszych w historii prowadzenia pomiarów pogody, a wrzesień będzie nadal przebiegać w rytmie letnim: z wysoką jak na ten miesiąc temperaturą i przelotnymi opadami. Co to oznacza dla trawników?

jaki model Honda Miimo pasuje do Twojego trawnika

Utrzymanie trawnika w ryzach estetyki nie jest rzeczą łatwą i wiedzą to wszyscy ci, którzy przynajmniej raz w tygodniu myślą o koszeniu, następnie wyciągają kosiarkę i poświęcają godzinę lub więcej na koszenie. Zakładając, że poświęcamy 2 godziny na koszenie w tygodniu przez 22 tygodnie (od maja do końca września) to okazuje się, że koszenie „kradnie” w sezonie 3 i pół dnia naszego życia!

koszenie na nierównym terenie

Trawniki bywają różne – pod względem wielkości i ukształtowania terenu. Pagórki, wzniesienia, naturalne i tworzone celowo, dodają ogrodom uroku i są plastycznym elementem kreowania indywidualnej przestrzeni ogrodu. Piękna dodaje im trawa pokrywająca powierzchnię szmaragdową zielenią. By tę wizję spełnić, trawna powinna być systematycznie podlewana, nawożona i koszona. Ostatnia czynność, najczęściej wykonywana w ogrodzie, może być kłopotliwa ze względu na nierówności terenu. Może, ale nie musi, ponieważ robot koszący, jak Honda Miimo, poradzi sobie na każdym terenie, jak na przykładzie poniżej: pierwszy dzień Honda Miimo na bardzo trudnym trawniku…

Roboty stają się coraz bardziej obecne w naszym życiu. Wiele z nich, jak w Japonii, pomaga seniorom i osobom niepełnosprawnym w radzeniu sobie z codziennymi czynnościami, inne wykonują za nas zadania, na które nam jest szkoda czasu. Jednym z nich jest robot koszący Honda Miimo, który za nas kosi i odżywia trawnik. Ceniony przez dotychczasowych użytkowników za jakość, nowoczesne rozwiązania, niezawodność i czułą opiekę nad trawnikiem, jest teraz dostępny w Wakacyjnej Promocji!

Robot mulczujący Miimo

Mulczowanie to jedna z zalet filozofii koszenia w wykonaniu robota koszącego, która rozwiązuje parę potencjalnych problemów w zakresie pielęgnacji trawnika.

Wakacje od koszenia

Planowanie i przygotowywanie się do wakacji to przyjemne czynności. Świadomość możliwości oderwania się od codziennych zajęć i spędzenia wolnych dni gdzieś, poza domem, dodaje energii.

Ten dobry nastrój może osłabić obawa o trawnik pozostawiony bez opieki i bez koszenia na czas wyjazdu, a w konsekwencji już przed wyjazdem pojawiają się dręczące myśli o ogromie pracy związanej z koszeniem po powrocie, bo trawnik rośnie w swoim tempie. Jednak można być na wakacjach i mieć wakacje od koszenia. Taką pewność daje robot koszący Honda Miimo.

Honda Miimo Care

Roboty koszące Honda Miimo stworzono przede wszystkim z myślą o wygodzie właścicieli posesji z ogrodem lub tylko z trawnikiem. Robot, kosząc za domowników, uwalnia ich raz na zawsze od tej najczęściej wykonywanej pracy w ogrodzie i stwarza nowe perspektywy na zagospodarowanie odzyskanego czasu zgodnie z ulubionym stylem życia. Seniorom zapewnia zmniejszenie wysiłku związanego z aktywnością w ogrodzie, zaś młodym pokoleniom umożliwia pełniejsze korzystanie z wolnego czasu. Krótko mówiąc, robot koszący Honda Miimo oznacza lepszą jakość życia. Dopełnieniem tej jakości są nasze usługi w zakresie doradztwa sprzedażowego oraz usługi posprzedażowe, na które zawsze można liczyć w Autoryzowanych Centrach Honda Miimo.

Koszenie trawy – jak to robi Honda Miimo

Koszenie trawy to pewnego rodzaju sztuka, której efektem jest piękny, gęsty, jednolicie zielony trawnik. Do najważniejszych jej zasad należy częstotliwość i wysokość koszenia. W przypadku kosiarki – spalinowej, akumulatorowej czy elektrycznej – wysokość koszenia wystarczy ustawić na odpowiednim poziomie, ale częstotliwość koszenia wiąże się z wieloma czynnościami: kosiarkę trzeba wyciągnąć z garażu lub narzędziowni, przygotować do pracy, a po koszeniu oczyścić i wstawić ponownie do przechowania do czasu kolejnego koszenia.

Honda Miimo w serwisie

Termin pierwszego koszenia często jest trudny do określenia. Niektórzy sugerują przełom marca i kwietnia, inni termin późniejszy – przełom kwietnia i maja. Tak naprawdę pierwsze koszenie należy dostosować do warunków pogodowych (nocne temperatury powyżej +5 st. C) oraz do wysokości trawy (6-8 cm). Planowanie koszenia powinno być poprzedzone przygotowaniem robota koszącego i jeśli jesienią robot nie był poddany corocznemu przeglądowi, należy to wykonać teraz, przed rozpoczęciem nowego cyklu koszenia.

Prawidłowo przygotowany do koszenia robot lepiej dba o kondycję trawy, jest w 100% efektywny i już z początkiem sezonu uwalnia od myślenia o koszeniu.

Nowy trawnik na wiosnę

Wiosenne odradzanie się świata roślinnego inspiruje do podejmowania nowych zadań w ogrodzie. Tego typu plany najczęściej dotyczą trawnika – jego rewitalizacji po zimie lub stworzenia całkiem nowej przestrzeni, która wkrótce zazieleni się na wybranej powierzchni. Planując założenie nowego trawnika warto mieć na uwadze fakt, że jest to proces, którego prawidłowe wykonanie zajmuje nieco czasu i dlatego warto ustalić harmonogram realizacji kolejnych etapów.

Robot Miimo koszący trawnik

Czy robot koszący skosi każdy trawnik? Czy robot może poruszać się po całym ogrodzie? Czy kupując Honda Miimo trzeba specjalnie przygotować trawnik? Rozwiązania są bezproblemowe. Honda Miimo skosi prawie każdy trawnik - należy tylko wybrać model robota adekwatnie do wielkości swojego trawnika – do przydomowego trawnika bądź do trawnika o większej powierzchni. Wybierając robota, warto pamiętać, że modele przeznaczone do koszenia większych powierzchni mogą być również stosowane na mniejszym terenie – skoszą ten teren szybciej.

Uwolnij się od koszenia trawy

Wczesne przedwiośnie wskazuje, że planowanie prac w ogrodzie według standardowych terminów kalendarza ogrodniczego musi ulec modyfikacji. Bez wątpienia wczesna wiosna wymaga uważnej obserwacji warunków pogodowych, roślin oraz ptaków i zwierząt, które po prostu wiedzą co w przyrodzie wkrótce się wydarzy.

Przedwiosenny czas warto też przeznaczyć na planowanie aranżacji ogrodu, przygotowanie narzędzi i urządzeń ogrodniczych do nowego sezonu. To również dobry moment na podjęcie decyzji o zmianie stylu życia i definitywne uwolnienie się od koszenia!

W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

S5 Box