Aktualności

Ogród bez strefy trawnika wydaje się niekompletny, zwłaszcza w przypadku ogrodów przestronnych, oferujących wiele różnych możliwości aranżacji roślin. Zaplanowanie ogrodu, rodzaju nasadzeń, kompozycji przestrzennej zależy od upodobań jego właścicieli, ale to właśnie trawnik jest miejscem relaksu, spotkań, zabaw dzieci. Równo przycięty ułatwia poruszanie się seniorom i dzieciom i zachęca do chodzenia po nim boso.


Strefa wypoczynku na większej powierzchni

Stworzenie takiej właśnie strefy wypoczynku na większej powierzchni może zniechęcić z powodu konieczności pielęgnacji trawy, a głównie koszenia, które zajmuje wówczas sporo czasu. Może, ale nie musi, ponieważ trawniki średniej i dużej wielkości mogą być przycinane przez Honda Miimo – modele robotów przeznaczonych do większych trawników, jak Miimo 310/520/3000 i 3000 Live. Natomiast na naprawdę dużych trawnikach, o powierzchni do 62 500 mkw., najlepszym rozwiązaniem jest System Multi Miimo, w którym dwa i więcej Miimo 3000 funkcjonują w sposób skoordynowany w jednej pętli przewodu granicznego.

Strefa wypoczynku na większej powierzchni

Dzięki robotom Honda Miimo trawnik staje się praktycznie bezobsługowy. Roboty, po zaprogramowaniu same zarządzają swoją pracą, w tym ładowaniem akumulatora. Dodatkowo, roboty mulczują trawę mikro pokosem odżywiając rośliny powstającą w szybkim tempie biomasą i eliminują problem odpadów ogrodowych. Opiekunom trawnika pozostaje do zrobienia tylko nawadnianie trawy, które również można rozwiązać za pomocą systemu automatycznego podlewania. Na tym właśnie polega czysta przyjemność posiadania trawnika.

Do pielęgnacji większych trawników powyżej 700 mkw. dedykowane są roboty:

  • Honda Miimo 310 - rekomendowany do przycinania powierzchni do 1500 mkw. Pracuje na jednym ładowaniu akumulatora do ok. 40 minut, następnie sam ładuje akumulator i wraca do przycinania trawnika. W nowoczesnym oprogramowaniu Set-Up Wizard można ustawić harmonogram pracy robota – częstotliwość w trybie dyskretnym i sezonowym oraz w określonych trybach koszenia, np. kierunkowym czy spiralnym. W celu zwiększenia wydajności można ustawić do trzech punktów rozpoczęcia koszenia.
  • Honda Miimo 520 przeznaczony do przycinania powierzchni 1500 – 3000 mkw. Wyróżnia się dużą wydajnością – w 1h przycina do 125 mkw. Można w nim ustawić do 5 punktów rozpoczęcia pracy co zwiększa jego efektywność. Może pracować w trybie ścieżki losowej lub kierunkowej, która jest rekomendowana w przypadku wąskich korytarzy do skoszenia.
  • Honda Miimo 3000 - ma większy potencjał – służy do przycinania powierzchni do 4000 mkw. Zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth zapewnia wolność w ogrodzie, ekologiczną pielęgnację trawy, piękny trawnik i więcej wolnego czasu. Unikalny łagodny zwrot przed linią przewodu granicznego zwiększa wydajność robota, a całkowita elastyczność ustawienia bazy dokującej ułatwia instalację.
  • Honda Miimo 3000 live - przeznaczony do koszenia powierzchni do 4000 mkw., komunikuje się z siecią GPS i siecią komórkową, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa, która działa m. in. na urządzeniach do obsługi systemów inteligentnych domów. Aplikacja do zdalnego zarządzania – Mii-monitor – wysyła właścicielowi robota powiadomienia PUSH jeśli robot potrzebuje pomocy, w tym alerty bezpieczeństwa oraz przypomnienia o konserwacji. Ułatwia zdalną diagnostykę, dzięki czemu Autoryzowany Serwis może, jeśli dany przypadek to umożliwia, zlikwidować problem zdalnie. Honda Miimo 3000 Live jest wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard służące do precyzyjnego ustawienia harmonogramu koszenia, unikalną technologię łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego, dzięki czemu robot osiąga wysoką wydajność – kosi 170 mkw. na godzinę. Dodatkowo, w celu zwiększenia wydajności, można ustawić 5 punktów rozpoczęcia pracy robota. Rozwiązania te zapewniły urządzeniu opinię robota o najlepszym algorytmie koszenia. Honda Miimo 3000 Live jest też wyposażony w funkcję Geofence do definiowania wirtualnych granic przestrzeni robota. Przed nieuprawnionym użytkowaniem chroni robota potrójny system: kod PIN, wspomniany Geofence i alarm dźwiękowy.
  • Multi Miimo - to jednomodułowy, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma (minimum dwoma) robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. Za zarządzanie pracą robotów odpowiedzialny jest Moduł Multi Miimo Box, który generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym. System służy do koszenia dużych terenów powyżej 4 000 aż do 62 500 mkw.


Wybierając robota Honda Miimo mamy czas na życie, a zawsze zadbany trawnik jest codziennie przygotowany do wygodnego i przyjemnego spędzania na nim czasu.

Strefa wypoczynku na większej powierzchni

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

Medale i wyróżnienia Miimo

S5 Box