Aktualności

Termin pierwszego przycinania trawnika jest terminem płynnym, bowiem zależy przede wszystkim od czynników meteorologicznych, a także od wysokości wiosennej trawy, która powinna osiągnąć wysokość 6 – 8 cm. Zazwyczaj pierwsze koszenie wykonuje się na przełomie kwietnia i maja, ale można je wykonać, gdy wiosna jest ciepła i gdy skończą się nocne przymrozki. Robot Honda Miimo będzie wiedział czy to już „ten czas”, ponieważ dzięki czujnikowi mrozu nie uruchomi się w temperaturze poniżej 5 stopni C.


Termin pierwszego przycinania trawnika

Przed rozpoczęciem sezonu koszenia należy sprawdzić stan posiadanego robota Honda Miimo. Warto również skontaktować się ze swoim opiekunem Miimo – Autoryzowanym Centrum Honda Miimo, który sprawdzi działanie wszystkich systemów, wprowadzi aktualizację oprogramowania jeśli zajdzie taka potrzeba, sprawdzi stan ostrzy i doradzi ewentualne działania serwisowe.

Czas do sezonu koszenia dobrze jest wykorzystać na wiosenną rewitalizację trawnika, ponieważ po zimie każdy trawnik potrzebuje odświeżenia i ewentualnej renowacji ubytków, które mogą się ukazać. Wybór zabiegów regenerujących zależy od kondycji trawy, ale na pewno warto przeprowadzić aerację, wertykulację i nawożenie wysokoazotowym wiosennym nawozem.

Dowiedz się jak przygotować trawnik do nowego sezonu w naszym poradniku
„Jak zadbać o trawnik na wiosnę” .

Wczesna wiosna to również dobry czas na zmianę sposobu koszenia na taki, który zapewni wygodniejszy styl życia bez poświęcania czasu na koszenie. Wieczne wakacje od koszenia zapewni robot Honda Miimo, który będzie stale przycinać trawę i jednocześnie ją odżywiać poprzez mulczowanie mikro pokosem.

Który model Honda Miimo wybrać


Który model Honda Miimo wybrać?

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Centrum Honda Miimo, w którym nasi specjaliści doradzą odpowiedni model po zapoznaniu się z warunkami terenowymi. Zapraszamy do skorzystania z krótkiego formularza online, w którym należy odpowiedzieć na 2 pytania dotyczące trawnika, określić powierzchnię koszenia i załączyć 1 lub kilka zdjęć. Te informacje, dzięki podaniu miejscowości z kodem pocztowym, będą przekazane do najbliższego Autoryzowanego Centrum Honda Miimo, którego doradca z Miimo Team skontaktuje się z Państwem i zaproponuje trafny wybór modelu. Doradca odpowie też na wszystkie Państwa pytania, doradzi sposób instalacji robota Honda Miimo i najlepsze ustawienie stacji dokującej, a następnie wykona instalację, uruchomi i zaprogramuje Honda Miimo.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

Medale i wyróżnienia Miimo

S5 Box