Aktualności

Wrzesień jest idealną porą na założenie nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na chłodne warunki pogodowe. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma więcej czasu na dobre ukorzenienie się i na rozwój w nowym sezonie wegetacyjnym.
Na założenie nowego trawnika mamy czas do pierwszych przymrozków, ponieważ minimalna temperatura zapewniająca wschody nasion wynosi 6-8°C. Jeśli koszeniem będzie zajmować się robot koszący, to już na etapie planowania warto odpowiednio przygotować podłoże i przestrzeń (Zobacz na czym polega przygotowanie ogrodu dla Honda Miimo). Przy utrzymującej się dobrej pogodzie, pierwsze koszenie Honda Miimo będzie mógł wykonać jeszcze w tym sezonie, a od przyszłego sezonu zadba, by przy Twoim domu powstał trawnik w stylu angielskim

Chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo założyć trawnik? – zapraszamy do naszego Poradnika.

Zapraszamy do Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo, w których nasi eksperci doradzą wybór modelu Honda Miimo spełniającego Twoje potrzeby i dostosowanego do przestrzeni ogrodu.

 

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box