Aktualności

Jedną z wielu zalet robota koszącego Honda Miimo jest mulczowanie trawy. Ten sposób pielęgnacji trawnika nie tylko zapewnia ekologiczne nawożenie trawy, ale także rozwiązuje bardzo ważny problem w ogrodzie – natychmiastową utylizację pokosu. Szacuje się, że pokos stanowi mniej więcej 2/3 odpadów ogrodowych, a w takie sezony jak obecnie trwające lato – może stanowić znacznie większą ilość bioproduktu. 
Trawę ściętą zwykłą kosiarką można wykorzystać do ściółkowania, do kompostowania lub przekazywać służbom komunalnym, ale zawsze jest to utrudnieniem i zajmuje dużo czasu. Powierzając robotowi Honda Miimo opiekę nad trawnikiem pozbywamy się raz na zawsze problemu utylizacji pokosu. Ponadto przestaje istnieć kwestia konieczności obsługi kosza z pokosem, a zamiast chodzić z kosiarką po trawniku można wybrać się na bardziej efektywny spacer w wybranym plenerze. Honda Miimo, zajmując się trawnikiem kompleksowo, dba również o wygodę swoich domowników, by w wolnym od koszenia czasie mogli realizować inne swoje plany.

Jak Honda Miimo mulczuje? Zawsze podczas koszenia i zawsze bardzo dokładnie rozdrabnia pokos, by ten szybko przekształcił się w naturalny nawóz. Każdy z dostępnych modeli Honda Miimo jest wyposażony w tarczę tnącą, którą możemy ustawić (adekwatnie do warunków) na wysoki w zakresie 20 – 60 mm dla Miimo 310/520 i Miimo 3000 oraz w zakresie 30 – 50 mm dla najmniejszych robotów - Miimo 40/40 Live oraz Miimo 70 Live.Ponieważ mulczowana trawa powinna być sucha lub przynajmniej osuszona, wybrane modele Honda Miimo oferują nowoczesny styl zarządzania koszeniem. W Honda Miimo 3000 (pow. koszenia do 4 000 m2), który jest zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth, można zmodyfikować plan koszenia w deszczowy dzień. Natomiast najnowsze mini roboty Honda Miimo 40 LIVE (pow. koszenia do 400 m2) i Honda Miimo 70 LIVE https://www.miimo.pl/roboty-miimo/miimo-hrm-70-live (pow. koszenia do 700 m2), które komunikują za pomocą sieci GSM, są wyposażone w bardzo wygodną funkcję Smart Timer, za pomocą której pobierają aktualne dane meteorologiczne, jak temperatura, wilgotność powietrza, opady, i same przesuwają w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia w przypadku deszczowej aury.
Poznaj lepiej filozofię koszenia Honda Miimo – TUTAJ. 

Jeśli chcesz poznać zasady sztuki mulczowania oraz korzyści wynikające z tego sposobu pielęgnacji trawnika – sprawdź nasz poradnik.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box