Aktualności

Roboty koszące cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to stale udoskonalanym rozwiązaniom, coraz bardziej precyzyjnemu spełnianiu konkretnych potrzeb użytkowników, a przede wszystkim temu, że koszą trawę za nas i zapewniają nam więcej czasu na realizację innych rzeczy, zazwyczaj przyjemniejszych od koszenia. Po prostu podnoszą jakość życia.
Najbardziej nowoczesne modele, jak Honda Miimo 3000 oraz Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live spełniają oczekiwania amatorów życia smart. Robotem Miimo 3000 można zarządzać za pomocą darmowej aplikacji na smartfon i technologii Bluetooth, a Honda Miimo 40 Live komunikuje za pomocą sieci GSM i wprowadza ogród w nową erę koszenia dzięki możliwości komunikacji werbalnej. Ten robot dodatkowo współpracuje z aplikacją Alexa działającą  m. in. na urządzeniach Echo Amazon zarządzającą systemami tzw. inteligentnych domów.

Wymierną zaletą robotów Honda Miimo jest także ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika. Pracują prawie bezszelestnie i nie emitują spalin. Elementem tej filozofii koszenia jest stałe utrzymywanie trawy na tej samej wysokości oraz mulczowanie, którym angielskie trawniki zawdzięczają swoją światową renomę. W efekcie, trawa wkłada całą swoją witalną energię w rozkrzewianie się i zagęszczanie. Staje się silniejsza, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby.

Zastosowane w robotach Honda Miimo nowoczesne rozwiązania zapewniają dokładne koszenie na każdym terenie – wyrównanym i pochyłym. Każdy robot także wie gdzie ma kosić – dzienna wydajność koszenia Honda Miimo 40 pokrywa 98% powierzchni trawnika. Umożliwia to system MAP & MOW służący do zapamiętania topografii obszaru koszenia. Natomiast Honda Miimo 40 Live jest dodatkowo wyposażony w system  Smart Timer, dzięki któremu za pomocą stałej komunikacji z siecią GSM robot aktualizuje dane meteo i uwzględnia je w swoim harmonogramie koszenia, np. podczas złej pogody robot przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia.

Wymierną zaletą robotów Honda Miimo jest również łatwy montaż instalacji, programowanie podobne do wprowadzania danych do telefonu komórkowego oraz wygodnie serwisowanie - bezszczotkowe silniki zasilane akumulatorem są praktycznie bezobsługowe, a systematycznej uwagi wymaga tylko tarcza tnąca, która w naturalny sposób zużywa się podczas koszenia.

Gdy poświęcasz kolejną godzinę na koszenie swojego trawnika, pomyśl o Honda Miimo. Nikt inny tak precyzyjnie nie skosi trawy z jednoczesnym dokładnym mulczowaniem. Z Honda Miimo prawdziwie angielski trawnik, zachwycający nasyconą zielenią, jest w zasięgu ręki bez wysiłku z Twojej strony.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box