Aktualności

Tegoroczna wiosna zaczęła się suszą, a najbliższe prognozy pogody zapowiadają większe opady dopiero w maju br. IMGW zapowiada, że prawdopodobnie od 1 maja br, wprowadzi ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną. Podlewanie trawnika, który bez wody nie przetrwa, będzie w tym roku prawdopodobnie największym wyzwaniem i warto uciec się do wszelkich innych sposobów na zatrzymanie wilgoci w podłożu.

Jednym z takich skutecznych rozwiązań jest robot koszący Honda Miimo, którego filozofia koszenia polega na stałym koszeniu trawy po milimetrze oraz na bardzo precyzyjnym mulczowaniu.Stałe, regularne koszenie sprzyja trawie i nawet w okresie suszy nie należy z niego rezygnować. Honda Miimo utrzymując trawę na tym samym poziomie nie dopuszcza do jej zakwitania, a dzięki temu trawa wkłada całą swoją energię w zagęszczanie się. Taki trawnik zwiększa wilgotność powietrza i ułatwia rozprowadzenie wód opadowych na terenie działki. Nieustanne koszenie w wykonaniu Honda Miimo ogranicza także rozwój chwastów, które trawie zabierają życiodajną wodę.Drugą ważna zaletą Honda Miimo w okresie suszy jest mulczowanie, a dzięki temu właśnie zabiegowi trawnik jest stale przykryty cienką warstwą bardzo precyzyjnie rozdrobnionego pokosu, który ogranicza parowanie wody z gleby i darni, i jednocześnie przekształca się w naturalny nawóz.

Wszystkie roboty koszące Honda Miimo (powierzchnia koszenia wg modeli: do 400 m2, 400-1500 m2, 800-3000 m2, 1000-3000 m2) dostępne są naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży w dogodnym systemie sprzedaży ratalnej 10 lub 20 rat RRSS 0%!  Zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci doradzą również wybór pompy współpracującej z systemami zraszaczy!


      

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box