Aktualności

Wiosenne odradzanie się świata roślinnego inspiruje do podejmowania nowych zadań w ogrodzie. Tego typu plany najczęściej dotyczą trawnika – jego rewitalizacji po zimie lub stworzenia całkiem nowej przestrzeni, która wkrótce zazieleni się na wybranej powierzchni. Planując założenie nowego trawnika warto mieć na uwadze fakt, że jest to proces, którego prawidłowe wykonanie zajmuje nieco czasu i dlatego warto ustalić harmonogram realizacji kolejnych etapów.


Zakładanie trawnika z Honda Miimo

Założenie trawnika w jeden dzień jest możliwe, ale czy efekty będą spełniać oczekiwania? Może się okazać, że był to stracony czas. Warto zatem określić miejsce i kształt trawnika, przygotować podłoże, nawodnić teren, wysiać nasiona lub wyłożyć trawę z rolki…Trawnik można zakładać praktycznie w każdej chwili od późnej wiosny do wczesnej jesieni, ale profesjonaliści rekomendują 2 terminy – wiosenny i jesienny, gdy trawa ma optymalne warunki rozwoju.

Poradnik zakładania trawnika z Honda Miimo

Wybierając termin wiosenny, należy rozpocząć ten proces w kwietniu – do początku maja. Przed założeniem trawnika warto też mieć wizję sposobu jego koszenia. Jeśli będzie to robić robot koszący, należy odpowiednio zaplanować tę przestrzeń. Jak założyć trawnik? O czym trzeba pomyśleć zawczasu? Zapraszamy do poradnika, którego celem jest ułatwienie prawidłowego założenia trawnika. 

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

Medale i wyróżnienia Miimo

S5 Box