Aktualności

W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Aries Power 30 lat

Do 1993 roku urządzenia Honda były dostępne u prywatnych importerów w niewielkich ilościach i bez profesjonalnego, pełnego zaplecza części zamiennych ani serwisu. Okres przekształcania się rynku z formatu PRL-u do warunków wolnego rynku otwierał nowe perspektywy dla przedsiębiorców i inwestorów czego przykładem jest Aries Motor - polsko-japońska spółka założona w 1991 roku, i która w latach 1991-1993, przed powstaniem Honda Poland, była głównym importerem samochodów Honda na polski rynek. Wskutek sukcesu rynkowego Aries Motor i rosnącego zainteresowania rozwiązaniami Honda, narodziła się koncepcja firmy dostarczającej polskim użytkownikom inne produkty Honda z profesjonalną obsługą sprzedażową i posprzedażową. Nowopowstała Spółka Aries Power Equipment stała się wówczas jednym z europejskich Dystrybutorów maszyn i urządzeń Honda.

Części do urządzeń Honda- Wybór maszyn i urządzeń Honda był podyktowany renomowaną jakością, z której słynie Koncern Honda, a marka należy do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Oryginalna jakość Honda zapewnia użytkownikom spokój eksploatacji. Dzięki jakości i przestrzeganiu wyśrubowanych standardów, począwszy od koncepcji technicznej aż po produkcję i certyfikację, maszyny i urządzenia Honda są niezawodne i z założenia są przeznaczone do wieloletniego, intensywnego użytkowania pod warunkiem, że użytkownicy przestrzegają zasad prawidłowej eksploatacji. Najlepszym dowodem na długą żywotność urządzeń Honda jest 5-letni okres gwarancji oraz dostępność materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych do urządzeń produkowanych nawet od 20 lat i dłużej, a nawet do nieprodukowanych już modeli. - powiedział Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment od 1992 roku.

Sprzedaż maszyn i urządzeń Honda jest prowadzona w Polsce przez Sieć Autoryzowanych Dilerów Honda, która liczy obecnie przeszło 150 firm obejmujących cały kraj. Zapewnia to klientom łatwy i powszechny dostęp do produktów Honda. Wieloletnia żywotność urządzeń Honda wymagała także stworzenia w Polsce szerokiej, profesjonalnej sieci Autoryzowanych Punktów Serwisowych, które opiekują się użytkowanymi urządzeniami. Nasze Autoryzowane Serwisy mają stały dostęp do zasobów magazynowych części zamiennych w Centrum Logistycznym Honda w Pniewach koło Poznania. Centrum na bieżąco wspiera obsługę klientów na terenie Polski, w krajach nadbałtyckich i we wschodniej części Niemiec, i nawet problemy w transporcie wywołane sytuacją pandemii COVID-19 nie zakłóciły w znaczący sposób dostępu do oryginalnych części Honda.

Honda Miimo

Przez 30 lat dystrybucji maszyn i urządzeń Honda znacząco wzbogaciliśmy ofertę. Nieustannie dbamy o to, by w Polsce były dostępne nowoczesne rozwiązania i najnowsze modele maszyn tej marki. Jednym z najbardziej nowoczesnych segmentów naszej oferty jest rodzina robotów koszących Honda Miimo. Pierwsze roboty Honda pojawiły się w sprzedaży na światowych rynkach z końcem 2012 r. i już od stycznia 2013 r. Miimo 300 i Miimo 500 były dostępne w Polsce w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży. W efekcie rosnącego zainteresowania Honda Miimo – kuzyna humanoidalnego robota Honda ASIMO i powiększania oferty, stworzyliśmy wyselekcjonowaną grupę ekspertów w formie Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo do kompleksowej obsługi sprzedażowej i posprzedażowej klientów, którzy zaufali Honda Miimo i powierzyli koszenie swoich trawników robotom Honda.

Honda Miimo
Nasze Autoryzowane Centra doradzają wybór modelu robota, sposób montażu instalacji adekwatnie do formatu trawnika i ogrodu. Świadczą także dodatkowe usługi w ramach systemu Honda Care, który, zależnie od potrzeb, może obejmować całoroczną opiekę serwisową, serwis pogwarancyjny, posezonowy serwis konserwacyjny, przechowanie Honda Miimo przez okres zimy i uruchomienie wiosną, montaż instalacji w ogrodzie, modyfikację istniejącej instalacji, uruchomienie robota i zaprogramowanie zgodnie z potrzebami stylu życia.

Nasza obecna oferta Honda Miimo oferta obejmuje 7 modeli przeznaczonych do koszenia powierzchni od 400 do 4 000 mkw – Miimo 40, Miimo 40 Live, Miimo 70 Live, Miimo 310, Miimo 520, Miimo 3000, Miimo 3000 Live oraz System Multi Miimo 3000, czyli zarządzanie koszeniem dwóch i więcej robotów Miimo 30000 pracujących w jednej pętli na powierzchni 4 000 - 62 500 mkw.

Urządzenia i maszyny Honda
Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami, ponieważ to z myślą o Was i Waszych potrzebach staramy się od 30 lat wprowadzać na rynek najlepsze rozwiązania Honda. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą maszyn i urządzeń Honda, jak Honda Marine, wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool  do kompleksowej pielęgnacji zieleni, glebogryzarki, czterosuwowe kosy, kosiarki i akumulatorowe, agregaty prądotwórcze, motopompy, silniki Honda, odśnieżarki oraz wszelkie części zamienne i materiały eksploatacyjne, których celem jest maksymalne wydłużanie żywotności Waszych maszyn i urządzeń Honda.

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

Medale i wyróżnienia Miimo

S5 Box