Aktualności

„Po pierwsze człowiek, potem maszyna” to motto koncernu Honda, które potwierdza, że wszystkie produkty Honda są tworzone z myślą o człowieku, jego potrzebach, oczekiwaniach. To motto leży także u genezy robotyki Honda i było impulsem do stworzenia między innymi robota koszącego Honda Miimo. Koncepcja robotyki Honda sięga połowy lat 80. XX wieku, gdy zespół inżynierów zaczynał prace nad robotem humanoidalnym Honda ASIMO, który wspiera osoby niepełnosprawne i starsze w codziennym życiu. Kilka lat później ten sam zespół inżynierów, wykorzystując pomysły i rozwiązania powstałe w procesie tworzenia ASIMO, stworzył robota koszącego Honda Miimo.
W 2022 roku Honda Miimo obchodzi 10-lecie w służbie miłośników ogrodów, a przede wszystkim pięknych trawników w stylu angielskim. Systematycznie udoskonalany, dziś oferuje więcej wolnego czasu, wolność w zarządzaniu codziennością w domu z trawnikiem, w ogrodzie i wprowadza wygodny styl smart do ogrodu. Dbając o Państwa wygodę, wprowadzaliśmy każdą nowość z rodziny Honda Miimo natychmiast po światowej premierze. Dziś nasza oferta obejmuje 7 modeli przeznaczonych do koszenia powierzchni od 400 do 4 000 mkw – Miimo 40, Miimo 40 Live, Miimo 70 Live, Miimo 310, Miimo 520, Miimo 3000, Miimo 3000 Live oraz rozwiązanie w stylu Fleet Management do trawników o powierzchni powyżej 4 000 mkw. aż po boiska sportowe w formie Systemu Multi Miimo 3000, czyli dwa i więcej robotów Miimo 3000 koszących w jednej pętli.


Jakość urządzenia, precyzja i wydajność koszenia, ekologia, intuicyjna obsługa, designerski wygląd to wspólny mianownik dla wszystkich modeli Honda Miimo, który już w 2016 roku zdobył Złoty Medal targów Gardenia. Najnowsze modele Honda Miimo oferują znacznie więcej – wersje „Live”, wyposażone w nowoczesne rozwiązania smart, urzeczywistniają oczekiwania dzisiejszych właścicieli trawników, dla których czas wolny jest wartością nadrzędną, a przynajmniej jedną z najważniejszych w życiu, ponieważ umożliwia im swobodne organizowanie codzienności i skoncentrowanie się na priorytetach. Tym właśnie rozwiązaniom, najnowszy Honda Miimo 3000 Live zawdzięcza nie tylko Złoty Medal, ale i GRAND PRIX Targów Gardenia 2022.


Jak ewoluował Honda Miimo przez 10 lat? Zapraszamy do krótkiej podróży w czasie, podczas której opowiemy historię Honda Miimo...

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

S5 Box