Aktualności

Schyłek lata to idealna pora na założenie nowego trawnika! Zwłaszcza tegoroczny słoneczny sierpień i obiecująco zapowiadająca się jesień stwarzają idealne warunki do utworzenia nowego trawnika. Nagrzana słońcem gleba sprzyja kiełkowaniu nasion, a chłodne wieczory, noce i poranki powodują skraplanie się wody i dodatkowo zapewniają wilgoć niezbędną do rozwoju siewek traw. Przy zachowaniu podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawnika, darń rozwinie system korzeniowy przed zimą i dzięki temu będzie odporna na zimowe warunki. „Jesienny” trawnik, w porównaniu z tym zakładanym wiosną, ma w sumie więcej czasu na dobre ukorzenienie się, na rozwój i przygotowanie się do upałów kolejnego lata.
Na założenie nowego trawnika mamy czas do pierwszych przymrozków, ponieważ minimalna temperatura zapewniająca wschody nasion wynosi 6-8°C. Warto już na etapie planowania uwzględnić usługi robota koszącego Honda Miimo. Przy utrzymującej się dobrej pogodzie, pierwsze koszenie Honda Miimo będzie mógł wykonać jeszcze w tym sezonie, a od przyszłego sezonu zadba, by przy Twoim domu powstał trawnik w stylu angielskim.

Robot koszący bez problemu może pracować na każdym trawniku, ale warto pamiętać, by podłoże było dobrze wyrównane i utwardzone. Wówczas koszona przez Honda Miimo trawa będzie również idealnie równa. Potrzebna jest tylko instalacja przewodu granicznego, stacji dokującej oraz zaprogramowanie koszenia.Poznaj praktyczne wskazówki na temat przygotowania przestrzeni dla Honda Miimo -> MONTAŻ INSTALACJI HONDA MIIMO

Zapraszamy do Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo, w których nasi eksperci doradzą wybór modelu Honda Miimo spełniającego Twoje potrzeby i dostosowanego do przestrzeni ogrodu.

Poradnik o jesiennym zakładaniu trawnika krok po kroku!

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box