Aktualności

Maj otwiera sezon koszenia trawników. Warto pamiętać, że podstawą sztuki koszenia jest systematyczność, wysokość cięcia i ostrość ostrza maszyny koszącej. Czy precyzja ma znaczenie? Dokładne koszenie sprzyja zdrowej i estetycznej zarazem kondycji trawnika. Taki zadbany trawnik cieszy oko i wpisuje się w coraz bardziej popularny efekt „wpuszczania ogrodu” do domu. Najprzyjemniejszym faktem w kwestii precyzyjnego koszenia jest to, że dzięki robotowi koszącemu Honda Miimo, można mieć taki naturalny, zielony salon bez żadnego wysiłku, ponieważ Honda Miimo wszystkim zajmuje się samodzielnie!
Sztuka precyzyjnego koszenia Honda Miimo polega na stałym utrzymywaniu trawy na tej samej wysokości. Przy codziennym koszeniu robot ścina dobowy przyrost trawy z dokładnością do 1 milimetra co jest najlepszą receptą na zdrowy wygląd trawy i osiągniecie efektu angielskiego trawnika.  Dzięki bardzo dokładnemu ustawieniu wysokości tarczy tnącej z uchylnymi nożykami w zakresie 3 – 5 cm w przypadku mini robota Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live przeznaczonych do koszenia powierzchni do 400 m2 lub 2 – 6 cm dla Honda Miimo 310 (pow. koszenia 400 - 1 500 m2), Miimo 520 (pow. koszenia 800 – 3 000 m2) i Miimo 3000 (pow. koszenia 1 000 – 4 000 m2), robot stale mulczuje trawę przyczyniając się do ekologicznego odżywiania trawy oraz zatrzymywania wilgoci co ma ogromne znaczenie w okresach suszy. Ten sam stopień dokładności koszenia robot utrzymuje na każdym fragmencie trawnika, w tym na pagórkach i wzniesieniach terenu.

W najbardziej innowacyjne rozwiązania udoskonalające jakość koszenia wyposażone są najnowsze Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live, które posiadają umiejętność uczenia się i zapamiętywania trawnika. System MAP & MOW powoduje, że robot nie kosi już przed chwilą skoszonej trawy, a dzienna wydajność koszenia Honda Miimo 40 pokrywa 98% powierzchni trawnika. Honda Miimo 40 Live dodatkowo jest wyposażony w system „Smart Timer”, dzięki któremu za pomocą stałej komunikacji z siecią GSM aktualizuje dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględnia to w swoim harmonogramie koszenia.

Większe modele – Honda Miimo 310/520 i 3000 – oferują wybór ścieżki koszenia dostosowany do ogrodu: tryb dowolny, ścieżkę kierunkową oraz tryb mieszany. W Honda Miimo 3000 zainstalowano innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność robota, czyli tzw. łagodny zwrot przed linią przewodu granicznego. Dzięki temu ten model Honda Miimo, w połączeniu z dużą prędkością jazdy (maks. 30 m/sek) i udoskonaloną tarczą tnącą umożliwia skoszenie do 170 m2  trawnika w godzinę.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box