Aktualności

Dotychczas we wrześniu dbanie o trawnik polegało głównie na przygotowaniu roślin do chłodnych dni jesieni i zimy. W tym roku pogoda odbiega od „normalności” – pierwsze trzy miesiące lata zostały uznane za jedne z najcieplejszych w historii prowadzenia pomiarów pogody, a wrzesień będzie nadal przebiegać w rytmie letnim: z wysoką jak na ten miesiąc temperaturą i przelotnymi opadami. Co to oznacza dla trawników?


Wrześniowa pielęgnacja trawnika

Świat roślinny korzysta z zaistniałych warunków pogodowych, zatem trawa nadal będzie rosnąć i będzie wymagać systematycznego koszenia. Mając robota Honda Miimo nie musimy się jednak martwić o koszenie, a ogród i przydomowy trawnik w każdej chwili służą za relaksują przestrzeń do grillowania, zabaw z dziećmi, po prostu wypoczynku.

Czynności związane z trawnikiem

Są jednak czynności związane z trawnikiem, które powinny być wykonane, by przygotować trawnik na przetrwanie chłodnych dni, które mimo wszystko nadejdą. Obecna aura nadal sprzyja zakładaniu nowych trawników, istniejące trawniki warto poddać renowacji, co szczegółowo wyjaśniamy w naszym poradniku „Wrzesień 2023 – pielęgnacja trawnika”

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

promocja

S5 Box