Aktualności

Koszenie trawy to pewnego rodzaju sztuka, której efektem jest piękny, gęsty, jednolicie zielony trawnik. Do najważniejszych jej zasad należy częstotliwość i wysokość koszenia. W przypadku kosiarki – spalinowej, akumulatorowej czy elektrycznej – wysokość koszenia wystarczy ustawić na odpowiednim poziomie, ale częstotliwość koszenia wiąże się z wieloma czynnościami: kosiarkę trzeba wyciągnąć z garażu lub narzędziowni, przygotować do pracy, a po koszeniu oczyścić i wstawić ponownie do przechowania do czasu kolejnego koszenia.


Robot koszący, jak Honda Miimo, raz zainstalowany w ogrodzie lub po prostu na trawniku, cały czas niezauważalnie „buszuje” po swoim terenie. Wyjmowany jest raz w roku na początku sezonu i chowany do zadaszonego pomieszczenia po sezonie.

Czy kosiarki i roboty koszą trawę tak samo? Robot koszący reprezentuje zupełnie inny sposób pielęgnacji trawy, ponieważ, kosząc codziennie, trawę przycina, zaś kosiarka trawę tnie. W efekcie, często przycinana trawa przekształca się w prawdziwie gęsty trawnik w stylu angielskim.

Zapraszamy do odkrycia wszystkich tajników przycinania trawy przez Honda Miimo!

 

Formularz kontaktowy

Sprawdź jaki model Miimo jest dla Ciebie

Wyróżnienia

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2022, 2017 i 2016

Medale i wyróżnienia Miimo

S5 Box