Aktualności

Sielankowe życie, kojarzące się z beztroską, relaksem, wolnym czasem i odpoczynkiem, jest marzeniem każdego z nas i wartością coraz bardziej docenianą w rzeczywistości wypełnionej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Szukamy wolnych chwil i miejsca, w którym owe chwile można spędzić w spokoju lub na zabawie z dziećmi. Takim miejscem bezpiecznego relaksu jest własny ogród i trawnik, nawet ten w najmniejszym formacie. Dopełnieniem takiego stylu życia jest Honda Miimo - robot koszący trawę za nas, dzięki któremu odzyskujemy cenny czas.
Coraz większa popularność „bezobsługowych trawników”, czyli tych pod opieką robota koszącego, potwierdza, że to nowoczesne i inteligentne rozwiązanie spełnia dzisiejsze oczekiwania, a różnorodność modeli Honda Miimo umożliwia wybór robota adekwatnie do stylu życia i indywidualnych potrzeb związanych z koszeniem trawy w przydomowym ogródku na osiedlu miejskim, na wsi czy na większej posesji:

  • Roboty Honda Miimo są wyposażone w bezpieczne noże z ciągliwej stali sprężynowej (nie pękają w przypadku natrafienia na przeszkodę), elektryczny system precyzyjnego ustawiania wysokości koszenia w zakresie 20-60 mm w Miimo 3000 oraz 30-50 mm dla Honda Miimo 40/Live. Praktyczną zaletą Honda Miimo jest także utrzymanie linii prostej jazdy w przypadku koszenia w poprzek stoku.  • Do małych trawników o powierzchni do 400 m2 dedykowany jest Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live. Są to najnowsze i najmniejsze modele stworzone do samodzielnego montażu instalacji, a ich zaprogramowanie polega na ustawieniu języka i zegara. Pozostałe ustawienia Honda Miimo 40 wykonuje samodzielnie podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu. Wyposażone są w systemy MAP & MOW oraz Easy Timer w przypadku Miimo 40 lub Smart Timer w Miimo 40 Live. W tym ostatnim przypadku, dzięki stałej komunikacji z siecią GSM, Miimo 40 Live aktualizuje dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględnia to w swoim harmonogramie koszenia. Wyjątkową cechą Honda Miimo 40 Live jest niespotykana dotąd komunikacja werbalna użytkownika z robotem! Obydwa modele wyróżniają się też zwiększoną efektywnością pracy - dzięki nowym rozwiązaniom modele Honda Miimo 40 potrzebują 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy co podobne roboty innych marek,  • do koszenia trawy na powierzchni 400 - 1 500 m2 przeznaczony jest Honda Miimo 310. Jak wszystkie roboty Honda Miimo, jest cichy, kosi i mulczuje trawę o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę, jest też wyposażony jest w system automatycznego dostosowania prędkości kół do gęstości i wysokości trawy,
  • do większych trawników, o powierzchni 800 – 3 000 m2 służy większy model – Honda Miimo 520. Posiada, jak mniejszy Miimo 310, przejrzysty ekran operacyjny, nową tarczę tnącą o wydłużonej żywotności i oferuje 3 ścieżki koszenia do wyboru (dowolną, kierunkową, mieszaną). W godzinę kosi  powierzchnię do 125 m2,  • Największy model Honda Miimo 3000 http://www.miimo.pl/roboty-miimo/miimo-3000 jest przeznaczony do szybkiego koszenia trawników o powierzchni 1 000 – 4 000 m2. Ten robot, jak mini Honda Miimo 40 Live, oferuje rozwiązania smart: jest zdalnie sterowany za pomocą intuicyjnej aplikacji instalowanej w smartfonie lub za pomocą technologii Bluetooth – uruchomienie, powrót do bazy, zmiana ustawień może być wykonana na ekranie telefonu komórkowego. Honda Miimo 3000 posiada też umiejętność łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego (większa wydajność koszenia), osiąga prędkość do 30 m na sekundę i jest wyposażony w udoskonaloną tarczę tnącą. W godzinę kosi i mulczuje do 170 m2 . Z użytkowego punktu widzenia ważna jest także elastyczność ustawienia bazy dokującej (w dowolnie wybranym miejscu ogrodu, w każdej pozycji względem przewodu granicznego).
Do końca 2020 r. wszystkie modele Honda Miimo są dostępne w wygodnym i korzystnym dla kupujących systemie sprzedaży ratalnej „Honda 0%!” - bez prowizji, bez wpłaty wstępnej i bez odsetek! Ta forma zakupu robota koszącego jest możliwa wyłącznie w Autoryzowanych Centrach Honda Miimo.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box