Aktualności

Przykładem bezpiecznego urządzenia do koszenia jest Honda Miimo – inteligentny robot koszący, który nie emitując spalin, bezpiecznie dla wszystkich użytkowników ogrodu samodzielnie kosi trawę według zaprogramowanych wytycznych właściciela. Wyposażony w innowacyjny sygnał cyfrowy i system czujników, zmienia kierunek poruszania się po trawniku po zetknięciu z przeszkodą – na przykład z nogą dziecka.
Podniesienie robota, przewrócenie czy nawet lekkie przechylenie podczas pracy powoduje natychmiastowe zatrzymanie noży, a ponowne uruchomienie robota jest możliwe wyłącznie po wprowadzeniu kodu PIN. Honda Miimo jest wyposażony w specjalną tarczę o 3 uchylnych ostrzach, które chowają się za tarczą w przypadku natrafienia na przeszkodę.  W najnowszym modelu, Honda Miimo 3000, tarcza jest powiększona o dodatkową powierzchnię, a ostrza są umocowane  ok. 1 cm przed jej brzegiem, dzięki czemu robot szybciej rozpoznaje przeszkodę na swojej ścieżce koszenia.


 
„Jednym z rozwiązań jest zaprogramowanie koszenia w tych porach dnia, w których dzieci nie ma w ogrodzie, a nawet ustawienie koszenia w nocy. Włączenie trybu cichego oraz obniżenie prędkości obrotowej ostrzy i kół sprawia, że praca robota jest praktycznie niesłyszalna, a jego obecność w ogrodzie niezauważalna dla osób postronnych. W każdej sytuacji natomiast można jednym przyciskiem skierować Honda Miimo do bazy dokującej. Jest to bardzo wygodna i praktyczna funkcja w przypadku zabaw większej liczby dzieci w ogrodzie.” – wyjaśnia Rafał Pęczkowski, Manager Produktu Honda Miimo z Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce. Innym rozwiązaniem może być stworzenie wydzielonej strefy zabaw dla dzieci z piaszczystym podłożem i wyłączenie tego obszaru z strefy koszenia za pomocą przewodu granicznego.

Wyróżnienia

2 Złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2016 i 2017

S5 Box